FOTOVIDEO: inspirativní makro fotografie, fotografovy věci a Ludmila Korešová a její Week of Life

© Simona Smrčková, FotoVideo

© Simona Smrčková, FotoVideo

Do nedávné doby jsem si žádné české a vlastně ani zahraniční tištěné časopisy o fotografování nekupoval, neprohlížel a ani je nečetl. Přišly mi v době internetu jaksi nadbytečné, představovaly další věc, která mi ležela na stole, v tašce nebo v knihovně na polici a já raději sahal po zdrojích na internetu, přinášejících vedle textu a fotografií i zvuk a video, které pro mě po náročném dni byly vždy lépe stravitelné a rád jsem si u nich odpočinul. Od počátku mé spolupráce s časopisem FotoVideo jsem se ale na tištěny časopis, k mému překvapení, začal těšit...

Možná je to tím, že se mi čím dál méně dostává do rukou papír, stále více fotografií na mě září z obrazovek a dříve všední tištěný časopis se pro mě stává něčím neobvyklým. Něčím, co mohu tvarovat. Něčím, co vydává nezaměnitelný zvuk při otáčení každé stránky. A něčím, čím v případě potřeby můžu odhánět mouchy a komáry... :)

Současné zářijové číslo 17. ročníku časopisu FotoVideo je tentokrát nabyto informacemi o věcech spojených s fotografováním, které leč jsou nezbytné, fotografie netvoří. Mít přehled však neškodí, a tak jsem si je prohlídl, třebaže raději jsem se vrhl na inspirativní makro fotografie, přečetl si článek fotografa o fotografech a na delší dobu se zastavil u prezentace Week of Life studentky MU a mladé fotografky z Brna jménem Ludmila Korešová.

© Ludmila Korešová, FotoVideo

© Ludmila Korešová, FotoVideo

Její fotografie mě skutečně zaujaly, její odpovědi resp. pohled na fotografování v přiloženém interview mě však skutečně potěšily. Moc rád jsem našel další fotografku, pro kterou fotoaparát není tím nejdůležitějším aspektem její tvorby.

V současné době fotografuje telefonem, o nákupu zrcadlovky teprve uvažuje, avšak mnohé její fotografie již teď převyšují tvorbu jiných více vybavených fotografů. Talent se hold nezapře a já jsem moc rád, že jsem Ludmilu prostřednictvím nového FotoVidea, které v současnosti najdete v obchodech a na stáncích, objevil.

Pro více informací o časopisu FotoVideo najdete na jejich novém webu iFotoVideo.cz.