Kategorie s názvem: "fotografové-nadbyteční"

stejne-fotografie-fotografove-nadbytecni-fotografovani-originalita-foto-odcloneno.png

Na základě mých zkušeností s lidmi, které jsem dosud poznal, bych si dovolil říct, že se všichni snažíme někam patřit, vyhledáváme lidi s podobnými zájmy s nimiž většinou rádi trávíme čas a prostřednictvím různých skupin se snažíme najít, identifikovat své já, naučit se něco nového a nebýt na světě sami.

To je samozřejmě přirozené, ve skupině postavené na individualitě svých členů je síla a naučíme se v ní více, neboť zdrojem informací a zkušeností není jenom učitel, ale i každý student a studentka v našem okolí. Někdy mi však přijde, že z touhy po snadno-získaných informacích, zkušenostech a v neposlední řadě i bezpečí, potlačujeme naši původní individualitu, tendenci objevit, rozvíjet své vlastní já a produkovat umění pramenící z našeho osobního jádra a pohledu na svět.

Tento skupinový princip navíc může fungovat, aniž bychom fyzicky byli v nějaké třídě, nebo se pravidelně scházeli na workshopech, mnohdy stačí, že se v mysli identifikujeme s určitou skupinou, například portrétních fotografů, a pouze na jejím základě, což je díky internetu velmi snadné, se budeme rozhodovat;

Jsem portrétní fotograf, a proto musím tvořit výhradně portréty lidí, používat ProPhoto světla, tvořit ve studiu, nebo studiové podmínky vytvořit na lokaci a nedělat nic jiného. Navíc to stejné, co dělám já, dělají i ostatní portrétní fotografové a moje fotografie vypadájí jako fotografie ostatních úspěšných portrétních fotografů, a tak i já musím být dobrý portrétní fotograf a...

...vůbec mu nedochází, že "originalita" resp. fotografie, jenž je teoreticky schopen tvořit jen on, třebaže můžou pramenit ze stejné studánky, nevznikají průtokem jednou velkou řekou, ale potůčkem, jehož cesta, síla i jezero, které nakonec vytvoří, záleží pouze na něm.

Myslet a dělat to samé jako všichni okolo našemu EGU sice nabízí záchrannou síť a když se něco nepovede, jsme v tom jak se říká všichni stejně... Nevede ale toto bezpečí do kategorie s názvem: "fotografové-nadbyteční"?