INTERVIEW: fotografka Rebekah Campbell - "...všechno je to o tom, na co se koukáš a jak to vidíš."

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-01.jpg

Po krásném víkendu, který doufám, že jste si řádně užili, vytvořili fotografie pro vaše portfolia, viděli představení večer v parku a hlavně si odpočinuli, vás vítám u nového interview s fotografkou z amerického jihu, jejíž talent mě jako obvykle okouzlil, její tvorba otevřela oči a s radostí se s vámi dělím o dnešní interview:

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-p.jpg

REBEKAH CAMPBELL je dvacetiletá fotografka a studentka na Savannah College of Art and Design, jejíž fotografie již teď dobývají svět prostřednictvím internetových, ale i tištěných publikací po celém světě. Rebekah se nebojí experimentovat, promítnout vlastní vizi do svých fotografií a celý proces si užít.

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala tvořit umění s pomocí svého fotoaparátu?

Jednoho dne, když mi bylo asi patnáct, jsem si z nudy půjčila resp. vzala tátův fotoaparát a tím to všechno začalo. Domnívám se, že čím více jsem se pohybovala kolem umění a věcí, které mě inspirovaly, tím více jsem je sama chtěla tvořit.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-06.jpg

Proč fotografuješ nyní?

Nyní fotografuji proto, že to je všechno, na co chci své dny věnovat.

Živíš svého uměleckého ducha a svou kreativitu pouze fotografováním?

Určitě ne, mám focení moc ráda, ale miluji i ostatní typy spolupráce a uměleckých forem. Malování, ruční tvorba i psaní naplňují můj čas kreativitou na denním pořádku.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-02.jpg

Pociťuješ potřebu se specializovat resp. tvořit fotografie spadající do určitého fotografického žánru?

Myslím, že ne. Existují určitá odvětví fotografování, ke kterým více tíhnu, ale člověk se většinou utváří ve svém vlastním stylu a dokáže pracovat s různými subjekty.

Kde a jak sdílíš své fotografie s okolním světem?

Digitální tvorbu nahrávám na můj web a facebook stránku nebo ji sdílím prostřednictvím publikací, které mě o její vytvoření požádaly. Když fotím na film, trvá mi déle, než se o fotografie mohu podělit, ale většinou, protože jsou obvykle velmi osobní, je nesdílím s nikým.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-04.jpg

Jakou největší překážku na cestě za tvorbou dobrých fotografií jsi musela překonat, nebo stále překonáváš?

Nevím, jestli bys to nazval překážkou, ale dělá mi problémy z čista-jasna mluvit s lidmi, co neznám, a fotografovat je. Nedávno jsem to však udělala, dala jsem krásnému a neznámému muži svoji vizitku, řekla mu, že bych jej ráda fotografovala a požádala ho, aby mě kontaktoval. Vzrušení, kterého se mi z toho dostalo, mě udržuje v nadšení ze světa fotografie.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-05.jpg

Vyděláváš si tvorbou fotografií? Co děláš, aby se z toho stalo něco pravidelného a ne pouze ojedinělá událost?

Mám různé placené zakázky, ale v dnešním světě je náročné fotit a vydělávat konzistentně. Minimálně to chce čas. A tak, aby mi to vydrželo, si pořád říkám, že nemůžu utratit všechno, jinak nebudu mít na kafe! :D Ale doopravdy se snažím spořit.

Mnozí fotografové říkají, že kdyby měli lepší vybavení, tvořili by lepší fotografie. Zažila jsi někdy tento pocit?

Jsou chvíle, kdy ano. Nicméně skutečnost, že si lidé myslí, že fotoaparát je tím, co tvoří fotografie, mě dopaluje. Tvořila jsem pěkné fotografie i s mizerným kompaktem, všechno je to o tom, na co se koukáš a jak to vidíš.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-03.jpg

Co děláš, aby tvé nápady nezapadly a staly se z nich fotografie?

Kdekoliv můžu, tam si je napíšu. Na kusy papíru, co mám v batohu, do telefonu, do zápisníku, kam si i načrtávám konkrétní představy a také tvořím na počítači koláže pro zachycení atmosféry. Cokoliv je pro mě vhodné.

rebekah-campbell-fotografka-interview-odcloneno-fotografie-07.jpg

Jaké jsou tvé dlouhodobé plány s fotografováním?

Ráda bych ve světě fotografování zůstala, dokud to půjde. Když budu muset cestovat za prací, jen abych to mohla dělat, pak to je to to, co udělám. Chci tvořit příběhy a mít publikum, se kterým je budu moct sdílet, a tak kdokoliv, kdo toto čtete, najměte mě, vytvořím vám něco velkolepého.

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešní mladé fotografky? Více najdete na:rebekahcampbell.net a rebekahcampbellphoto.tumblr.com.

© Copyright Rebekah Campbell 2013 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.

 


the-best-foto-thing-odcloneno.png

REBEKAH CAMPBELLis a twenty year old photographer and a student at the Savannah College of Art and Design. Her photographs are already conquering the world and her talent is immeasurable. She's already having her photographs published online as well in the physical world, shoots for clients and isn't afraid of experimenting, making her photographs resemble her own vision and of course enjoy the whole process.

Who or what inspired you to take your camera and start making art?

I picked up my father's camera one day around the age of 15 because I was bored and that was the beginning of it all. I suppose the more I was around art and things that inspired me, the more I wanted to make it myself.

Why do you make photographs now?

I make photographs now because it's all I want to do with my days.

Is photography your sole creative outlet?

Not at all, I love it, but I also love other sorts of collaborations and art forms. Painting, making things with my hands and writing are other creative outlets I use on a day-to-day basis.

Do you feel a need to specialize in a specific genre of photography?

For myself, I don't think so - there's certain areas of photography I am more prone to do, but usually you develop a style and can make it happen with a lot of various subjects.

How and where do you share your photographs with the world?

With my digital work, I upload them online and on my website, facebook photography page or other publications that have asked me to photograph things for them. My film work usually takes longer for me to put up or it's very personal and I don't show anyone really.

What was the most difficult obstacle you had to overcome to make a good photograph?

I don't know if you would call this an obstacle, but it's hard for me to talk to random strangers out of the blue and ask to photograph them. I did this though the other day, and gave a beautiful stranger my business card and told him I wanted to photograph him & to contact me. The hype you get from that makes me so excited about this photography world.

Are you making any money through your art? If so, What do you do to make it last and not to be it just a one time thing?

I have random jobs that get me money, it's hard in this world to be consistently getting paid, it especially takes time. To make it last, I tell myself that if I use it all up I'll not have any money for coffee! Haha but really, I try to save things up.

_Have you ever felt like not having good enough equipment was stopping you from making good photographs? _

At times yes, but the fact that people think the camera makes the image really annoys me. I was making pretty photos with a crappy point and shoot camera, it all has to do with what you are seeing and how you are seeing it.

What do you do to make your ideas into photographs and not just have them to fade away?

I write them everywhere, pieces of paper stuck in the pockets of my backpack, I write them on my phone, I draw things in my journal of how I want things to look, I make moodboards on the computer. Anything is game for me.

What are your long term goals regarding photography?

I would love to be in the industry for as long as I can, if that means traveling where there are jobs that are going to let me do this, then that's what I'll do. I want to be making stories and having an audience for them - so anyone reading this, please hire me, I will make you something splendid.

 

For more information about Rebekah and her amazing photographs please visit: rebekahcampbell.netand rebekahcampbellphoto.tumblr.com.

© Copyright Rebekah Campbell 2013 All Rights Reserved for all photographs featured in this post.