FOTOGRAF ROKU: Portréty z cest - fotografie a postřehy

fotografka: Ludmila Lindovská

fotografka: Ludmila Lindovská

Musím říct, že při prohlížení fotografií, jež fotografové a fotografky doposud přihlásili do soutěže Fotograf Roku 2013, časopisu FotoVideo na téma PORTRÉTY Z CEST, jsem byl oproti minulému měsíci vskutku mile překvapen. Možná je to tématem, portrét je vcelku přímočará záležitost a téměř každý si pod ním dokáže představit konkrétní fotografii snadněji než pod tématem minulého měsíce... přesto jsem ale již po shlédnutí prvních několika snímků byl nadějně optimistický...

Když se řekne portrét z cest, představím si tvorbu lidí jako Steve McCurry a dalších fotografů časopisu National Geographic. Přirozeně jsem tedy měl tendenci nejprve zamířit k povedeným fotografiím Tomáše Kempy. Zaujaly mne takřka okamžitě a není se čemu divit, když k takovým fotkám jsme zvyklí vzhlížet. Po chvíli a dalším prohlížení mě však významně oslovila černobílá fotografie Ludmily Lindovské s názvem Závod s časem. Ta perfektně vystihuje téma portrét z cest, hovoří o životě a pravděpodobně každému z nás říká něco navíc. B&W fotka z Barcelony Václava Lály také hovoří o portrétu jinak něž je běžné a představuje alternativní pohled. Ludmily noir et blanc foto však považuji za mistrovský kus.

Neváhejte se soutěže také zúčastnit. Z našich foto misí vím, že jste schopni tvořit skvělé fotografie, jenž jsou schopny významně konkurovat každému z dosud zaslaných snímků. Pro lepší šanci k úspěchu jsem i upravil načasování tohoto článku. Už vám na tvorbu, úpravu i upload nedávám jako minule pouze víkend, ale přes dva celé týdny, do uzávěrky, 2.9.2013, je tedy relativně dost času... už máte fotografii v hlavě?

Pro informace o soutěži, pravidla i přidání navštivte: fotografroku.ifotovideo.cz

fotograf: Tomáš Klempa

fotograf: Tomáš Klempa

fotograf: Václav Lála

fotograf: Václav Lála