FOTO MISE: BĚH NA DLOUHOU VZDÁLENOST - fotografie + nové fototéma

Oči téměř zavřené, pravidelný nádech, jenž následuje hluboký výdech, téměř vyčerpán dnes usedám ke stolu s laptopem a pomalu si prohlížím vaše fotografie oznažené TAGem odclonenoFMbeh, které nacházím v naší foto skupině na flickru i v odcloněno.com komunitě na Google+... pomalu ale jistě začínám nabírat na síle i optimismu…

Nejvíce se mi líbí fotografie na téma BĚH NA DLOUHOU VZDÁLENOST fotografa Petra Doška. Umělecký záměr i provedení jsou výtečné a řadí tuto fotografie resp. set několika povedených snímků na výši minimálně naší foto mise. Samozřejmě se jedná o můj názor a vy můžete mít jiný, osobně však vidím devět povedených fotografií, které, když člověk spojí v jednu získá umělecké dílo o úroveň vyšší. Skvělá práce Petře, vrád v naší foto misi i komunitě na G+ vidím.

Dušane, při pohledu na tvou povedenou fotografii se mi tají dech. Pohled dcery, předpokládám, že se jedná o dceru, mě drží v napětí a já, zatímco čekám, co řekne, si prohlížím celou fotografii. Vnímám tématiku různých generací a díky projíždějícímu autu i přítomnosti laptopu si uvědomuji, jak náš dlouhý život může rychle uběhnout… Vážím si i tvé přítomnosti v našich foto misích a již teď se těším na tvou další fotografii.

Fotografka Iva s číslem devadesát pět mně také mile připomněla, jak nutné je zametat si před vlastním prahem. Často na to zapomínám a její kreativní a technicky zdařilá fotografie je perfektním mementem. Běh na dlouhou vzdálenost, jímž život bez pochyby je, je mnohdy snazší s čistou duší, nemyslíte?! Těším se, Ivo i na příště!

Pavol Parikrupa, fotograf extraordinaire! Také tě moc rád mezi námi vidím. Paní již očividně něco zažila, přesto si však umí i zdánlivě obyčejného momentu vychutnat. Kolik z nás se dokáže, byť jenom na chvíli, zastavit, zavřít oči a snít?! Předpokládám, že se stromem a perspektivou již nešlo nic dělat, neb daný moment by pominul, a proto se k nim více nebudu vyjadřovat a dál si jen užívat budu pohledu na tuto krásnou chvíli u moře.

Na závěr Terez Kalábová, nově příchozí fotografka, jíž mezi námi srdečně vítám a která i přes technické potíže, které jí flickr a G+ připravily dostala svoji fotografii do naší foto mise. Moc se mi líbí i tvůj nápad, Terezko, využití dvojexpozice i fakt, že fotografuješ na film. Tvou fotografii jsem do výběru však zařadil hlavně pro její mnohovrstevnatost - neustále objevuji něco nového. Moc děkuji za účast a těším se na tebe i příště, snad už budou flickr i G+ milejší. :)

A to je pro dnešní souhrn foto mise na téma BĚH NA DLOUHOU VZDÁLENOST vše. Doufám, že vás fotografování bavilo, že jste si celý proces od úvahy až po upload užili a že vaše kreativita i umělecká duše zase o kousek povyrostla. A jaké fototéma nás bude provázet příštích 14 dní? KONEC?ZAČÁTEK? Své fotografie jako minule můžete nahrávat na flickr do naší skupiny i do naší g+ foto-komunity již teď, vždy s TAGem odclonenoFMkozaresp.#odclonenoFMkoza (pro G+) kategorie FOTO MISE a bez kreativního omezení. Nejpozději však do téměř samotného konce prázdnin (rodiče se těší, školáci taky), úterý 27.srpna 2013, do 22:00 hodin.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.