FOTOEXPO 2013; český svátek fotografie?

image.jpg

Fotografické veletrhy zaměřené na shromažďování kreativních duší umělců a fotografů do jedné velké místnosti se zástupci výrobců fotoaparátů, objektivů, blesků, brašen, stativů, čistících přípravků etc. a jejich následné přesvědčování ostatních, jak všichni musíme mít to nejlepší resp. nejdražší vybavení pro tvorbu kvalitních fotografií, mě již před dlouhými lety odradilo od jejich navštěvování. Jak možná ale víte, minulý rok jsem své rozhodnutí zůstat stranou přehodnotil…

Sice jsem se nakonec 18. ročníku FOTOEXPO, audiovizuální performance současné fotografie, z osobních důvodů nedostal, utvrdil jsem se v názoru, že chci dát veletrhům, zaměřeným na fotografy, ještě jednu šanci. Co tak najednou? Převážně proto, že se v jejich programu konečně začíná více zdůrazňovat fotografování, radost z tvorby a lidé s ní spojení. Vybavení je samozřejmě stále přítomno, neb bez něj bychom nefotili, nicméně se dostává stále více do pozadí, kam dle mého názoru také patří.

Již teď si s poznámkou veletrh fotoexpo.cz v kalendáři značím sobotu 19. října 2013 a těším se, až strávím den v Holešovicích/La Fabrika na besedách, workshopech a v ateliérech s fotografy jako je Martin Stranka, Julia Skalozub, Jindřich Štreit, Ladislav Kamarád, Jiří Turek, František Weyda, Jan Pohribný, Rostislav Stach a mnohými dalšími. A zmínka prý padne i o mezinárodním fotografickém festivalu Fotojatka.

Dále jsem se tento rok s pořadateli 19. ročníku FOTOEXPO 2013 dohodl na mediální spolupráci, budu vás tedy informovat o hostech, workshopech, vstupenkách, tipech, jak si den v La Fabrice užít, a v nesposlední řadě; pokud půjdete, rád bych se tam s vámi setkal, poznal vás osobně a poděkoval vám za podporu naší úžasné komunity, kterou se nám kolem odcloněno.com podařilo vytvořit.

Doufám, že trend ústupu materialismu ve fotografování bude i nadále pokračovat, že si všichni rádi uděláme čas, sejdeme se a s kolegy i přáteli a kamarády dobré fotografie se budeme dělit o příběhy, zkušenosti a produkty naší kreativity a že se nám povede z října udělat svátek fotografů a ne fotoaparátů i u nás.