FOTO MISE: ŽIVOT (NA)HRANĚ - souhrnně

Dokumentovali jste pondělní vichřici? Nezapomněli jste na bezpečností opatření pro sami sebe i vaše vybavení? Doufám, že jste zdraví, šťastní a že se fotografie vyvedly. Dnes však máme na programu tvorbu fotografů, kteří fotili na téma ŽIVOT (NA)HRANĚ a já už se nemohu dočkat, až se podíváme na jejich fotografie... nebudu tedy již dále zdržovat...

...a nebo ještě chvilku: Ani nevíte, jakou jsem měl radost, když jsem v události na G+ i na po kliknuti na flickr TAG fotografie fotografů stálých, nově přicházejících, ale i těch, kteří se k nám vracejí. Jmenovitě mezi námi vždy rád vidím Ivu s číslem 95, Tomáše Piňose, Dušana Smolej, Tomáše Valentu, Betty Schulzovou, Matěje Krče, Sabrinu Stýblovou a nově přicházejícího Petra Doška se street fotografie, které jistě také stojí za naši pozornost.

Dnes jsem skutečně dlouze přemýšlel, jakou fotografii vybrat na "titulní stranu" této mise. Měl jsem tři favority: Dušana, Ivu a Sabrinu. Posuzoval jsem uměleckou, technickou stránku i vystižení našeho tématu. To jste však zvládli všichni tři velmi zdařile. Nakonec jsem se rozhodl pro Sabrinu, neboť její fotografii nemám, co bych vytknul. Kompozice, rozmístění závodníků, volba B&W, perspektiva, zjednodušení vrchní části fotografie zadní stranou transparentu/vlajky/..., i zachycené napětí vyvolávající pocit života na hraně... skvělá fotografe, Sabrino. Těším se na tvé fotografie i příště!

Jak jsem již naznačil, další povedená fotografie patří kreativní fotografce Ivě s číslem pětadevadesát. Přes koupaliště na lávce a na trakaři - tomu se říká život na skutečné hraně! Přál bych si vidět samotnou akci pádu do vody a výraz v obličeji dívky ve vodě, ale i snímek "poté" má svůj význam a vyvolává v člověku (ve mně) mnoho vzpomínek. Možná bych převedl do černobílé pro zvýraznění trakaře a lávky, čímž bych i částečně odvedl pozornost i od aut v pozadí, ale jinak a jako vždy skvělá práce, Ivo!

Dušane, tvá fotografie je absolutně perfektním vyjádřením našeho tématu! Už jsem ji měl na "titulní straně", ale pak jsem se kvůli rušivému právému hornímu rohu rozhodl pro Sabrinu. Život na hraně i život hraný v jedné fotografii, to jsem ani nečekal a mile jsi mě překvapil. Zkoušel jsi i umístit fotoaparát blíže k zemi a vytvořit fotografii z úrovně očí psa? Bylo tak vidět příliš rušivé pozadí, a proto jsi se rozhodl pro vyšší perspektivu? Ať tak či onak, fotografie je úžasná!

Tomáši, rád tě mezi námi opět vidím. Tvé fotografii také v podstatě nemám, co vytknout. Možná bych si ji představoval více dynamickou, ale to už je můj osobní pohled. Když teď nad tvým snímkem více uvažuji, asi bych prosvětlil obličej jezdce. Jinak ale parádní tvorba jako obvykle!

A na závěr jsem vybral snímek internetového obchodu se spodním prádlem a plavkami v kontrastu s ženami, které už něco zažili. Mnozí máme k těmto tématům, co říct. Petrova fotografie se mi moc líbí, neboť nás vede úvaze nad hranou, jíž jsme si vytyčili a možná i k jejímu přehodnocení. Scéna je velmi dobře zarámovaná, nic mě neodvádí ze scény a schody nahoru mi jaksi naznačují, že bych měl užít nadhled nad touto, ale i mnohými jinými situacemi. Také se na tvé budoucí fotografie, Petře, těším.

A to je k dnešní foto misi na téma ŽIVOT (NA)HRANĚ vše. Máte z dnešních fotografií také takovou radost!? 

Téma na příště: BĚH NA DLOUHOU VZDÁLENOST

Možná jste si v průběhu minulého týdne všimli, že se na Google+ objevila nová odcloněno.com komunita. Jsem moc rád, že se nám postupně rozrůstá o nové členy a že nabírá na životě. Postupem času bych rád, aby nahradila naší současnou Google+ #odcloneno stránku a hlavně, aby se vedle flickru stala i místem pro upload fotografií do našich foto misí.

Její výhodou je jednak možnost přidávání snímků již od počátku každé mise - už žádné čekání na příští týden - a navíc přidávání by mělo fungovat bez problémů a každému. Jediné, co je nutné dodržet je přidání fotografie do správné kategorie - FOTO MISE - a každý přidaný snímek označit TAGem. Komunita oproti G+ stránce každému dává hlas, každý člen z nás může přidávat fotografie do GALERIE FOTOGRAFIÍ, rozvíjet diskuze a vzájemně se všichni tak můžeme lépe poznat.

Flickr a naše foto skupina bude i nadále fungovat jako doposud. Na vaše fotografie se tedy těším na flickru, nebo v naší nové komunitě na G+ v kategorii FOTO MISE vždy s TAGem odclonenoFMbeh. Fotografie náhrávejte nejpozději do úterý 13. srpna 2013 a 22:00 hodin.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.