FOTO MISE: ZAHŘEJE MĚ U SRDCE - souhrn fotografování + fototéma

foto-mise-fotografie-foceni-fotografovani-srdce-zahreje-odcloneno-fotografie-01.jpg

Zahřeje mě u srdce se projevilo být tématem plným pozitivity, radosti, často vtipných a jako obvykle kvalitních fotografií. Moc mě těší, že se z této kreativní aktivity stala odcloněná tradice obohacující náš pohled na svět. Mnohdy mám tendenci porušit pravidla těchto souhrnů a publikovat více než pět fotografií, avšak dnes mi to ulehčí teréní WiFi připojení, které se projevuje být velmi nestabilní. Rád bych však upozornil na fotografie, které se nedostaly do dnešního výběru. Konkrétně autoportrét Bětky Schultzové a černobílá fotografie Tomáše Piňose. A nyní k plaváčkovi Pavola Piškuntála, vysmátého kamaráda Martina Duchače, klíčícího výhonku Tomáše Valenty, Macondova ranního povzbuzení a milého portrétu Radka Herra...

Parikrupův Plaváček mě dočista okouzlil. Úžasná momentka dokumentující moment mořského vlka na cestě za svěží koupelí. Fotografie je jaksi surového vzhledu s obsahem, jenž by zahřál u srdce i ostříleného tvrďáka. Kompozice naznačuje pohyb kapitána plavce i dostatečně odhaluje výraz v jeho obličeji. Uvažoval bych nad B&W provedením, nicméně chladný tón barev příhodně zvýrazňuje obsah a emoce, jež Pavol zachytil.

Martinův dlouholetý známý mně také dodal veselou náladu, jenž mě provázela ještě několik chvil po sklapnutí mého laptopu. Sice bych jej za pravým uchem ořízl na čtverec (levá část fotografie by zmizela), ale rád bych vyzdvihl jednoduchost pozadí, přítomnost světýlek dodávající kapku života i zvýšený důraz na laskavý úsměv.

Tomáše Valentu mezi námi také opět rád vidím. Fotografie nového začátku po nedávno uplynulé vodě mě dodala na optimismu nejen v souvislosti s povodní, ale obecně. Minimalismus perfektně dotváří autorův úmysl a barevná kombinace je perfektní. Jak příroda, tak Tomáš ví, co dělají.

Káva, ranní, odpolední, večerní a noční společník nejednoho zaneprázdněného fotografa. Červená se velmi dobře hodí a doplňuje odstíny hnědé, kávy bych však do pozadí přidal více, třebaže tato verze není špatná. Dal bych si však pozor na různobarevnost zdrojů světla, konkrétně modrá na oušku a levé části bílého okraje hrnky mě poněkud ruší. Možná bych také ořízl na čtverec s využitím středové kompozice, ale jinak hezká fotografie zachycující tvořivost autora i lásku k jeho kávě.

A nakonec portrét ranního vstávání Radka Herra. Takový úsměv by mohl závidět kde kdo a třebaže bych si dal příště pozor na umístění očí (na můj vkus) blízko očním koutkům, obsah přebíjí nedostatky a radost, pozitivita a láska září dál.

foto-mise-fotografie-foceni-fotografovani-srdce-zahreje-odcloneno-fotografie-05.jpg

Říkám to v podstatě každých 14 dní, ale vaše fotografie se nepřestávají zlepšovat a vaše kreativita mě mile udivovat. Jsem rád, že vás fotografování baví a že se tu společně můžeme takto virtuálně každou misi scházet a diskutovat nad našimi fotografiemi. A jaké téma si dáme na příště? TEST. Své fotografie prosím nahrajte na flickr a do naší foto skupiny s flickr TAGem odclonenoFMtest a v případě, že preferujete Google+, vydržte prosím do příští středy, kdy se jako vždy brány pro produkty vaší kreativní duše i tam a otevřené zůstanou také jako obvykle až do úterních 22:00 hodin dne 16. července 2013. A nezapomeňte také na naši prémiovou foto misi s AppleMix.cz.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.