FOTO MISE: TEST - souhrn fotografování + fototéma

Na úvod bych vám rád poděkoval za ohleduplný upload fotografií do současné foto mise na téma TEST. Správně tušíte, že volného času mám o prázdninách o něco méně, než v ostatních měsících. Avšak rád bych podotkl, že jej zas tak málo nemám, a tak příště neváhejte přidat fotografií více. :) A nyní již k právě uplynulé foto misi resp. vašim povedeným fotografiím...

Třebaže jich bylo méně, z obou mám skutečnou radost, neboť symbolizují, co jsem TESTem měl na mysli. Nejvíce mě zaujala tvorba fotografa se jménem Dušan Smolej, kterého bych mezi námi rád přivítal. Test neboli experiment je dle mého názoru nutnou součástí kreativní tvorby, a tak je tomu i v tomto případě. Perfektní kompozice, perspektiva, vedoucí linie koberce i zachycená atmosféra ve mně vyvolávají příjemný pocit pokaždé, když se na Dušanovu fotografii podívám. Post-processing je výtečný, skvěle se hodí k typu této fotografie a právě díky němu získává fotografie o něco vyšší hodnotu. Mým oblíbeným místem je však prázdná židle s kytarou vedle klavíru, která navozuje pocit přítomné nepřítomnosti a dodává zmíněné atmosféře na síle i tajemnosti. Perfektní práce, Dušane, těším se na příští foto mise, ve kterých, jak doufám, nebudeš chybět.

Tvořivá fotografka Iva s číslem 95 také ani tentokrát nezahálela, tvořila a podělila se s námi o TEST nezbytný pro mnohé z nás. Všichni bychom si měli být vědomi optických vlastností našich objektivů, abychom je mohli snadno a bez váhání ve vhodné situaci využít. A právě to Iva příhodně svou fotografií znázornila. Pokaždé mám radost, když se tvá fotografie, Ivo, na flickru objeví a jako na Dušana i na tebe se budu příště těšit.

A to je dnes vše. Děkuji vám radost, jíž mi prostřednictvím foto misí přinášíte a věřím, že i vás naše společně virtuální tvorba naplňuje. Nebudu tedy již dlouze zdržovat a vyhlásím téma na další dva týdny: ŽIVOT (NA)HRANĚ Fotografie pak nahrajte na flickr a do naší foto skupiny s flickr TAGem odclonenoFMhrana a v případě, že preferujete Google+, vydržte prosím do příští středy, kdy se jako vždy i tam brána pro zveřejnění naší kreativity otevře a zůstane tak až do úterních 22:00 hodin dne 30. července 2013. A zanedlouho bude končit i jedinečná možnost zúčastnit se i prémiové foto mise s AppleMix.cz. ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.