FOTOVIDEO: fotograf Adolf Zíka o focení booku během dne

FV_07_13_web.jpg

Díky nově navázané spolupráci s časopisem FotoVideo se každý druhý pátek na odcloněno.com stává dalším dnem, kdy se budeme věnovat úvahám, tipům, vyprávění a informacím o fotografování, fotografii a někdy možná i videu. Rád bych právě z pátků udělal foto-diskuzní den kdy se s vámi budu dělit o názor svůj, avšak vy jste více než vítáni k prezentování svého…

Při pročítání červencového vydání 17. ročníku časopisu FotoVideo mě skutečně zaujal článek českého fotografa Adolfa Zíky, na který bych vás dnes rád upozornil. Autor se námi podělil o zážitky z focení se začínající modelkou pro níž tvořil book připomínající portfolio, jenž vznikalo na různých místech Evropy v průběhu posledních tří let, výstižně popsal konkrétní problémy, jimž čelil i jak je vyřešil.

foto-video-cervenec-13-01-2.jpg

Mně osobně zaujalo, že jeho problémy vůbec nejsou problémy, ale přirozeným procesem tvorby. Fotograf věděl, co chce, nebál se toho docílit a šel tvořit. Nápady jsou fajn, ale bez cílevědomé práce se špatně realizují a díky Zíkově článku čtenář získává dojem: to bych mohl zkusit taky! A právě to se mi líbí. Minimum stěžování si, jen podotknutí, že autor musel do díla vložit trochu práce, spolupracovat s týmem talentovaných lidí, kreativně si poradit se světelnými podmínkami a pak si jen užít fotografování a tvorbu snímků pro novou potenciálně světovou modelku. Takových článků bych si rád přečetl více.