Kniha o fotografování nejen na cestách - ESSENCE OF A PLACE by Ralph Velasco

Ať za sluníčkem, mořem nebo poznáním, mnozí z nás nejčastěji cestujeme v průběhu letních měsíců do míst, jenž nám přijdou fotogeničtější než naše běžné okolí. Fotoaparát s sebou máme všichni. Víme ale co všechno bychom mohli na cestách a v našem okolí fotografovat?

Jasnou odpověď na toto téma nám nabízí Ralph Velasco, cestovatelský fotograf a zastánce foto-seznamů, který na konci června ve spolupráci s Flatbooks, nakladatelstvím Treye Ratcliffa, publikoval e-knihu / ebook o fotografování s názvem ESSENCE OF A PLACE - A Travel Photographer’s Guide to Using a Shot List for Capturing Any Destination.

Uvnitř které najdeme 30 různých kategorií, které, jak Ralph píše, když vyčerpáme, naše fotografie z cest budou jako celek i samostatně zajímavější nejen pro naše okolí, ale i pro nás samotné.

Své tipy Ralph pro lepší představu ilustruje svými dechberoucími fotografiemi, a tak kniha slouží i jako výtečný zdroj vizuální inspirace. A její výhodou je i možnost využití získaných informací k tvorbě zajímavějších dokumentárních filmů a fotografií a hlavně k vytvoření portrétu našeho běžného okolí, což je perfektní školou pro každého fotografa. A právě to je můj dnešní tip o fotografování. Knihu samozřejmě kupovat nemusíte, sestavte si vlastní list a vyražte do ulic, luk a polí. Hledáte-li ale tipy, jak na to, od zkušeného fotografa, Ralphova kniha je právě pro vás.

Kniha je v současnosti dostupná jako PDF za sníženou cenu $4.97 (časem vzroste na $9.97) na flatbooks.com a zanedlouho se prý dočkáme i interaktivní iBooks verze pro iPad. Mrkněte na ni a dejte vědět, co na ni říkáte, případně svou zkušenost z portrétování svého okolí.