FOTO MISE: MŮJ OBLÍBENÝ ZÁPAD SLUNCE - souhrn fotografování

Když jsem téma MŮJ OBLÍBENÝ ZÁPAD SLUNCE ohlašoval, každý den bylo slunečno. Jak málo jsem tušil, co v nadcházejícím období počasí přinese a jak málo příležitostí k fotografování západů budeme mít. Přesto jste však nezklamali a vytvořili skvělé fotografie...

Nejvíce mě zaujala tvorba fotografky Ivy s číslem devadesát pět, jejíž kreativita mě nepřestává udivovat z každou foto misi a jsem moc rád, že ji mezi námi máme. I přes nedostatek slunečního záření ze vydala na luka a vytvořila výtečnou fotografii. Zvídavě jsem klikl na infračervený B&W filtr a musím říct, že se mi líbilo, k jaké alternativě mě dovedl.

originální fotografie

 

Fotografie Jakuba Elcnera, vášnivého fotografa psů a motocyklových závodů, ač potřebovala poněkud více práce, se mi také moc líbí. Hlavně proto, že se jedná o něco osobního a přitom skvěle vystihuje naše téma. Upravil jsem barvy, jejich sytosti i jasy, dále jsem si pohrál s celkovým světlem na fotografii a částečně jsem ji i opticky pomohl. Skvělá fotografie a moc rád tě mezi námi, Jakube, vítám.

originální fotografie

 

Doufám, že Kamilu Zacharovi, jak říká, záplavy brzy přestanou kazit jeho oblíbený západ slunce, přeji pevné nervy, slunce v duši a optimismus v mysli.

 

Sabrinu Stýblovou jsme mezi námi také již dlouho neviděli a moc rád ji mezi námi opět vidím. Fotografie je skvělým příkladem pořekadla: V jednoduchosti je krása. Tvůj cit pro kompozici je záviděníhodný. 

 

Petr Gajdošík mě osobně moc mile překvapil fotografií, jíž na téma Můj oblíbený západ slunce vytvořil. Skvěle! Kompozičně bych se také držel stínů, avšak si nejsem jistý, jestli by mě současné téma také napadlo takto zpracovat. Moc se mi to líbí!

 

A na závěr vybírám snímek Petra Zahnáše, jehož barevnost, světlo, kompozice, pozitivní naladění apod. nemohu z našeho sourhnu vynechat. Skvélá fotografie, Petře, a těším se na tebe i příště.

 

Vaše kreativita, radost z fotografování i plody vaší práce mě každých 14 dní naplňují pozitivní energií. Jsem moc rád, že takto společně můžeme fotografovat ve všech koutech světa a těšit se z bohatých perspektiv, jež si vzájemně nabízíme. O tématu na příští dva týdny jsem uvažoval déle, než obvykle. Ač bych nerad z povodně dělal senzaci, rád bych se společně s vámi zamyslel nad tématem ČLOVĚK A PŘÍRODA. Záplavy však nemusí být naším jediným subjektem.

Své fotografie nezapomeňte nahrát na flickr s TAGem odclonenoFMcloprda, nebo od příštího týdne na Google+, v obou případech nejpozději do úterý 18. června 2013, 22:00 hodin. ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.