Ben Duffy - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Téměř všichni chceme být lepšími fotografy a fotografkami. Ne všichni však víme jak na to. Přeji vám tedy krásné úterní ráno a s radostí vás opět vítám u našeho, od teď opět pravidelného projektu, THE BEST FOTO "THING" v jehož jádru leží jedna otázka o fotografování "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" a který nám právě pomahá lepšími fotografy být. Minule se s námi o svou výtečnou radu podělil CLAUDE CHARLEBOIS a dnes je mi ctí vám představit dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Ben Duffy:

BEN DUFFY je profesionální fotograf v současnosti žíjící ve Warwickshire, UK specializujicí se fotografování celebrit a sportu. Své vzdělání získal na Bablake a poté studoval fotografování dále na Plymouth college of Art and Design se specializací na podvodní a sportovní fotografii. Dlouho mu však netrvalo, než si uvědomil, že pro jeho život bude bezpečnější fotografování na souši, a tak se rozhodl pro práci ve foto-agentuře v Leedsu.

© Ben Duffy

© Ben Duffy

Tam pod tlakem národních novin jako The Times, Independent a Guardian, kde se jeho fotografie objevovaly téměř každý den, pracoval 6 let. Za tu dobu procestoval všechny kouty světa a získal zkušenosti, jenž z něj udělaly fotografa téměř do každé situace.

© Ben Duffy

© Ben Duffy

V současnosti, kromě objevování se v časopisech jako Professional Photographer, pracuje s celebritami sportu, tvoří dechberoucí fotografie pro klienty jako VISA, EA Sports, Adidas, Harper Collins, PriceWaterhouseCoopers, The Premier League, Nestle etc. a žije se svou manželkou a dětmi v Warwickshire.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

"Ta nejlepší věc, kterou jsou kdy udělal, aby se ze mě stal lepší fotograf" je analyzování světla a posuzování jej v každém momentu podle hodnotové stupnice od nuly do deseti. Pomohlo mi to porozumět všemu o světlu, které jsem vytvářel i světlu, které tam už bylo. Naučilo mě to, jak světlo modelovat podle toho, jak jsem si jej představoval. Právě tento vztah mezi světlem ze záblesků a okolním světlem je příčinou toho, proč si s ním dnes tak rád hraji. Samozřejmě bych mohl najít tisíce jiných faktorů, avšak tento konkrétní princip světla byl počátkem mého největšího porozumění.

Pro více informací o dnešním skvělém fotografovi a pro více jeho povedených fotografií navštivte benduffyphotography.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Almost everyone wants to be a better photographer. Almost none of those people knows how. There is an infinite number of good ways to do it and today I'm pleased to share one more with you. As you probably already know "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is the question helping us to understand. But it's all about the kindness of wise and successful photographers who are sharing their unique answers with us. For example last time CLAUDE CHARLEBOIS shared his wonderful answer with us and today I'm honored to introduce another wonderful photographer to you, Ben Duffy:

BEN DUFFY is a professional sports and celebrity photographer based in Warwickshire, UK who received his education at Bablake and then went to study photography at the Plymouth college of Art and Design. He specialized in Underwater and Sports photography however it didn't take him long to realize he would be more comfortable on dry land and therefore he joined a photo-agency in Leeds.

© Ben Duffy

© Ben Duffy

The pressure of national newspapers such as The Times, Independent and Guardian who were publishing his work nearly every day while he traveled all over the world for about 6 years made him a photographer prepared for almost every situation.

Nowadays, besides being featured in the Professional Photographer magazine and making breathtaking photographs, he works with celebrities and amazing clients such as VISA, EA Sports, Adidas, Harper Collins, PriceWaterhouseCoopers, The Premier League, Nestle etc., lives in Warwickshire with his wife and children and his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

"The best thing I've ever done to make me a better photographer" is to analyse light and consider it at anyone moment having a value between 1 and 10. It helped me to understand everything about the light I created and light that was there already, it taught me how to shape light to how I saw it in my head, It was this relationship between ambient and flash that I so love playing with today. Of course there are thousands of other factors but that basic pricipal of light is where my greatest understanding started.

For more information about today's wonderful photographer and his photographs please visit benduffyphotography.com.