INTERVIEW: fotografka Melania Brescia - "Když máš talent, nepotřebuješ mnoho jiného."

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-01.jpg

Přeji vám krásné pondělní ráno a s radostí vás vítám u nového rozhovoru s talentovanou a na svůj věk moudrou fotografkou ze Španělska jejíž móda/koncept/fashion fotografie se pravidelně objevují na stránkách časopisů a blogů a galerijních zdech.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-p.jpg

MELANIA BRESCIA je 21letá talentovaná a uvědomělá fotografka ze španělského města Málaga, jejíž fotografie se objevily na stránkách magazínů jako Bad Wolf Magazine, Disparo Magazine, Papercut Magazine, Fluster Magazine, Pretty Good Zine, MAEVE Magazine, LostAndFound MegaZine i na zdech galerií v její rodné Málaga. PhotoVenture ji v dubnu jmenoval jednou ze 7 mladých kreativců, zasluhujících si obdiv a její fotografie nepřestávájí okouzlovat stále více diváků.

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala tvořit umění s pomocí svého fotoaparátu?

V podstatě nikdo. Než jsem začala fotografovat, již jsem se pohybovala ve světě umění, pouze v jeho jiné oblasti. Dříve jsem na umělecké škole malovala, ale jakmile jsem uviděla fotoaparát, začala jsem být zvídavá. Jeden jsem si nakonec koupila a zjistila, že mi to sedí lépe, než malování.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-02.jpg

Proč fotografuješ nyní?

Protože se pomocí focení mohu vyjádřit, dělá mi to radost a naplňuje tisíci různými způsoby. Nemohla bych si vybrat lepší typ umění.

Živíš svého uměleckého ducha a svou kreativitu pouze fotografováním?

Bez pochyby, ano.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-03.jpg

Pociťuješ potřebu se specializovat resp. tvořit fotografie spadající do určitého fotografického žánru?

Mám moc ráda mnohé fotografické žánry, třebaže v mnoha z nich netvořím a samozřejmě mám lepší pocit z něčeho, o čem již něco vím. V mém případě se jedná o portréty, konceptuální fotografii a fashion. Řekla bych tedy, že se preferuji specializovat na věci, o kterých dopředu již něco vím.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-04.jpg

Kde a jak sdílíš své fotografie s okolním světem?

Pokud nefotím pro časopis a nemusím čekat na to, než mé fotografie publikují oni, tak svou tvorbu sdílím hned poté, co dokončím každé focení. Moc ráda sdílím, co dělám. I když většinou se mi mé fotografie líbí jen několik minut poté, co jsem je dokončila. Kdybych čekala, pravděpodobně bych se o ně nepodělila. Obvykle je sdílím na flickru, neboť to bylo mé první portfolio a byla bych docela smutná, kdybych tam už nedávala své fotografie, navíc většina lidí, kteří hledají mou tvorbu jdou na flickr, a pak mám také webovou a facebook stránku.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-05.jpg

Jakou největší překážku na cestě za tvorbou dobrých fotografií jsi musela překonat, nebo stále překonáváš?

V podstatě nevnímám svoji tvorbu jako náročnou. Jediný problém, který jsem měla, když jsem začínala fotografovat a který trochu přetrvává do současnosti, bylo focení venku s neznámými modelkami nebo stylisty, zatímco jsem musela fotit před jinými lidmi. To mi dělalo problém, je to ale lepší každým dnem.

Vyděláváš si tvorbou fotografií? Co děláš, aby se z toho stalo něco pravidelného a ne pouze ojedinělá událost?

Vydělávám. Nejlepší je podepsat kontrakt s agenturou a nechat je prodávat tvé fotografie za tebe, avšak v mém případě tomu tak není a občas jsem docela smutná, když vidím, kolik peněz z prodeje si nechávají. Myslím, že ještě nejsem tak dobrá, abych si mohla začít říkat o víc. Něco je však lepší než nic a čas od času se mi povede prodat několik fotografií samostatně.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-06.jpg

Mnozí fotografové říkají, že kdyby měli lepší vybavení, tvořili by lepší fotografie. Zažila jsi někdy tento pocit?

Zpočátku ano. A někdy také ano, neboť mám starý aparát. Ale jakmile začneš tvořit a vidíš své výsledky, přestane tě to trápit. Pokud máš talent, nepotřebuješ mnoho jiného.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-07.jpg

Co děláš, aby tvé nápady nezapadly a staly se z nich fotografie?

Dříve jsem si to písemně poznamenávala, ale to prostě není můj styl, možná jsem prostě líná, ale jakmile mě něco napadne, snažím se ji zhmotnit, co nejdříve to jde. Některé nápady s tebou však zůstávají do té doby, než je realizuješ.

melania-brescia-fotografka-rozhovor-foto-interview-odcloneno-fotografie-08.jpg

Jaké jsou tvé dlouhodobé plány s fotografováním?

Nevím, jestli to je dobře, ale mé cíle odjakživa odráželi můj věk. Když mi bylo 17, řekla jsem si, že až mi bude 21, chci být tam a tam. Nyní mi je 21 a chci fotografovat co nejdéle to půjde. Samozřejmě bych se tím ráda živila, ale pokud toho nebudu schopna, chci si vždy udělat čas na to, abych se mohla vyjadřovat a dělat si, co chci.

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešní mladé fotografky? Více najdete na:melaniabrescia.es.

© Copyright Melania Brescia 2013 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

MELANIA BRESCIA is a 21 year old talented and wise photographer based in the Spanish city of Málaga. Her photographs have already appeared in magazines such as Bad Wolf Magazine, Disparo Magazine, Papercut Magazine, Fluster Magazine, Pretty Good Zine, MAEVE Magazine, LostAndFound MegaZine and many more as well as on the wall of several galleries in Málaga. In April of this year PhotoVenture named her among "7 young photographers to admire" and her photographs enchant more and more people every day.

Who or what inspired you to take your camera and start making art?

Noone, actually. I was already in the art world, just in a different area. I used to paint in art school and all of a sudden I saw a camera and was really curious about it. So I bought one and discovered it fit me better than painting!

Why do you make photographs now?

It's my way to express myself and to make me feel good. It fills me in tones of ways. I couldn't have chosen a better type of art.

Is photography your sole creative outlet?

With no doubt it is.

Do you feel a need to specialize in a specific genre of photography?

I love several genres, even though I don't create in many of them. I obviously feel better with something I know about. For me it's portraiture, conceptual photography and fashion. I'd say I prefer to specialize first in the things I know a little bit about already.

How and where do you share your photographs with the world?

I tend to share my work right after I do a shoot, unless it was for some magazine, then I can't show it until they published it. I love to share what I do, however I usually like my photographs only a few minutes after I finished them, so if I waited too long to share them I wouldn't have done it. I more often then not share my work on flickr, as it was my first portfolio and I'd feel kinda sad if I didn't post there anymore, plus most of the people who look for my work go to flickr; and then there is my own website or my facebook page.

What was the most difficult obstacle you had to overcome to make a good photograph?

I don't actually see my work as very difficult. The only problem I've experienced when I was starting in photography (and a little nowadays) was the fact of taking pictures outside with unknown models or stylists and doing the shoot in front of other people. That embarrasses me a lot... but it keeps on getting better every day.

Are you making any money through your art? If so, what do you do to make it last and not to be it just a one time thing?

I do. The best thing is to sign with an agency and have them sell your work for you, however it's not like that for me. It makes me sad every so often because agencies tend to take a lot of your money. Moreover I think I'm not good enough to demand too much yet. Although something is better than nothing and from time to time I also sell a few photographs on my own.

Have you ever felt like not having good enough equipment was stopping you from making good photographs?

At first I have. And nowadays from time to time I do a little bit as well, because I have an old camera. However then when you're actually working and looking at the results you don't care about that anymore. If you're talented you don't need much.

What do you do to make your ideas into photographs and not just let them fade away?

I used to write them down... but that just wasn't my thing... maybe I'm lazy. But when I have an idea I try to do it right away or as soon as I can. Although some ideas just stay with you forever until you can make them happen.

What are your long term goals regarding photography?

I don't know if it's a good thing, but my goals have always reflected my age. For example when I was 17, I imagined myself being at some level when I was 21 and things like that. Now that I'm 21 I just want to keep doing photography as long as I can. Of course I want to make a living by doing this, but even if I am not able to, I just want to make time to express myself and keep doing what I want.

 

For more information about Mel and her amazing photographs please melaniabrescia.es.

© Copyright Melania Brescia 2013 All Rights Reserved for all photographs featured in this post.