FOTO MISE: ČLOVĚK A PŘÍRODA - souhrn fotografování a fototéma na příště

Každou druhou středu, když mám to potěšení prohlížet si fotografie, které jste na jednotné téma vytvořili, pokaždé mi otevíráte oči a inspirujete mě k investování více času do osobní tvorby, třebaže ještě nevím, kde jej najdu. Fotografování pro radost, potěšení a rozvoj kreativity je však mou oblíbenou aktivitou a soudě podle vašich fotografií věřím, že i vaší. Foto mise jsou skutečně pro lidi, kteří fotografují s láskou a radostí a vy jste toho důkazem. Velmi mě také těší, že se mezi námi stále objevují noví fotografové, které srdečně vítám. A teď již k souhrnu...

Dnes jsem se nemohl rozhodnout, kterou fotografii dát jako první... Mišel Egli vytvořila úžasnou fotografii disponující výbornou kompozicí, vyladěnou barevnou paletou, dobrým světlem i časem jednoho z našich vodních děl. Na druhou stranu foto mezi námi nového fotografa vystupujícím pod jménem "undefined maky" mě ohromilo. Třebaže bych dva lístky na levé straně nezahrnul do finální kompozice, tak celková dynamika, barevnost i nápad tvoří z tohoto snímku výtečnou fotografii. Moc rád tě mezi námi "undefined maky" vítám a doufám, že se z tvých fotografií budeme moct těšit i příště...

Dnešní titulní strana tedy patří vám oběma a také jako na fotky "undefined maky"ho i na tvou tvorbu se pokaždé, Míšo, těším. 

 

Dalším snímkem, který jsem si skutečně oblíbil, i když bych jej možná ořízl trochu jinak (více oblohy), je černobílá fotka Martina Duchače, který pomocí kreativních hrátek s délkou expozice příhodně rozmázl člověka a dle mého názoru velmi dobře vyjádřil svůj pohled na současné téma ČLOVĚK A PŘÍRODA.

 

Na jahody v šatech s jahodami. Geniální! Momentka z trhu s jahodami fotografky Ivy numero devadesát pět jíž bych pojmenoval Dary přírody mi vykouzlila úsměv na tváři. Zamyslel bych se nad čtvercovým ořezem pro eliminování koše a kola s částí světla tmavého automobilu vpravo nahoře, ale netrvám na něm. 

 

A na závěr jsem vybral výtečnou B&W fotografii Tomáše Piňose, který využil jedné ze základních pravd přírody: v jednoduchosti je krása. V tvé fotografii, třebaže také upozorňuješ na její dary, v tomto případě mátu, vidím i připomenutí, že přírody bychom si měli vážit a chovat se následně. Kompozice dobrá, světlo také, ale možná bych se pokusil přidat koncetrovaný "paprsek" do listů máty.

 

Moc rád jsem mezi námi dnes přivítal nové fotografy, pravidelně fotografující bytosti tvořivé i po delší době navrátisevší fotografy a fotografky. Vaše fotografie jsou skutečně skvělé a já se již teď těším na to, co uvidím za 14 dní, kdy budeme fotografovat na téma ZAHŘEJE MĚ U SRDCE. Své fotografie prosím nahrajte na flickr a do naší foto skupiny s flickr TAGem odclonenoFMsrdce a pokud spíše preferujete Google+, vydržte prosím do příští středy, kdy se otevřou jako obvykle brány pro produkty vaší tvořivosti i tam a otevřené zůstanou až do úterních 22:00 hodin dne 2. července 2013.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.