FOTO MISE: JEDNODUCHOST - souhrn a planeta Země

Přeji vám krásné středeční ráno a vítám vás, přátelé a kamarádi fotografování, u souhrnu právě uplynulé foto mise na téma JEDNODUCHOST. Dnes jsem se vyjímečně rozhodl porušit pravidla a uveřejnit více, než pět snímků, jelikož mám z vašich fotografií takovou radost, že se nedá jinak...

Nejvíce mě zaujala fotografie Martina Duchače, který se stal čestným členem našich foto misí a jeho fotografie se v nich objevují již a v podstatě pravidelně. Jeho cit pro vyjadřování se obrazem je závidění hodný (jen v dobrém, samozřejmě) a jeho technické zpracování je také velmi dobré. Dněsní fotografie umývárny vystihuje jak jednoduchost, tak jedno-duchost a navíc v sobě obsahuje něco, co se slovy těžko popisuje, ale každý je schopen vidět, tedy alespoň doufám, že to vidíte také a já nebudu odpoledne muset na vyšetření do Bohnic. :)

 

Další výtečnou fotografii přidalal fotografka Tine de Ville, jíž mezi námi srdečně vítám a jejíž jednoduchost přestat resp. po této cigaretě již nezačít vhodně vystihuje význam našeho tématu, jež jsem si sám neuvědomoval. Její zpracování je také umělecky i technicky velmi zdařilé a kdybychom měli klubová trička, jedno bych jí poslal. Barevnost úžasná a stihnutí vyfocení oranžového uhlíku, než vyhoří, perfektní! 

 

Jednoduchost Petra Gajdošíka se mi také moc líbí s vskutku s ním souhlasím. Třebaže graffiti považuji za umění, tagy nejsou všude vhodné a mnoho z nich skutečně nemá ducha. Fotografie se mi líbí v barvě, jak je i kompozici bych neměnil. Další povedená fotografie, z níž mám skutečnou radost.

 

Pavol Parikrupa je mistrem komplexního minimalismu a jeho fotografie bravurně vyvedené. Jednoduchost nemusí být vždy jednoduchá a složitost nutně složitá, alespoň tak vidím jeho dnešní parádní fotografii. Výborně!

 

Třebaže mám tendenci černobílou fotografii Martina Tůmy oříznout a ponechat z ní pouze rozostřenou květinu vlevo, a nebo pouze dvě rostlinky ve čtverci napravo, budu respektovat jeho volbu a pouze poznamenám, že levý spodní roh poněkud více odvádí mou pozornost, ale jinak se jedná o moc pěkný bokeh a vážím si i jeho fotografie.

 

Pokud se nemýlím, fotografie pražského fotografa Hamsternika jsme na odcloněno.com ještě neměli, a tak bych i jej moc rád mezi námi přivítal. Jednoduchá komplexnost a komplexní jednoduchost, jak vidím, je i jeho silnou stránkou a tuto fotografii je mi ctí zde dneska vystavit.

 

Romana Pastierika mezi nám vždy rád vidím, neboť patří mezi jedny z prvních fotografů, kteří se do foto misí zapojili. Jaká jednoduchá a přitom optimismem, radostí a klidem naplněná fotografie s vhodně zvolenou kompozicí a perfektní barevností, že?!

 

A na závěr fotograf Michal Pisarčík aka cajkoo. Jeho B&W fotografie zobrazující umělce a podle některých vandala se sprejem v ruce mě přivádí k zamyšlení nad graffiti jako formou umění, nad složitostí jeho publikování a jednoduchostí jeho postihu a zničení. Černobílou hodnotím pozitivně a moc se mi líbí, že jsem si až posléze všiml, že se jedná o fotografii pořízenou mobilním telefonem, což z mého pohledu hovoří o kvalitě jejího obsahu.

 

A to je ohledně fotografií na téma JEDNODUCHOST vše. Doufám, že jste si focení užili a že si užijete i to příští. Po dobu příštích 2 týdnů budeme fotografovat na téma více filozofické OBČANÉ PLANETY ZEMĚ. Na vaše povedené fotografie se těším na flickru s TAGem odclonenoFMzeme a pro Google+ prosím počkejte do příštího týdne, kdy se i tam brány vašim fotografiím budou otevřeny a zůstanou průchodné až do krásného úterý 21. května 2013 do 22:00 hodin. A nyní se s vámi do zítřka loučím.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.