FOTO MISE: OBČANÉ PLANETY ZEMĚ

Nejprve bych se rád omluvil, že se tento týden na odcloněno.com neobjevilo ani nové interview a ani nový článek z THE BEST FOTO "THING" projektu. Rodinné záležitosti resp. povinnosti mi vzaly poněkud více času a energie, než jsem očekával, a tak na pondělní a úterní články se již jaksi nedostalo. Mám pro vás však i dobrou zprávu. Mezi vyčerpáním a totálním nasazením jsem se rozhodl naše interview zaměřit na novou skupinu fotografů, vše oznámím již v pondělí a teď již k dnešní foto misi resp. vašim úžasným fotografiím...

Rozhodování pro mě tentokrát nebylo jednoduché, opět jste mě všichni mile překvapili a vaše tvorba určitě nejen mně otevřela oči. Jaké fotografie vybrat do dnešního souhrnu? Dlouhé hodiny plynuly a mnohé jsem nerad nechal na flickru a Google+, pravidla však nemohu porušovat příliš často, a tak dnes budeme mít obvyklých pět.

Šéfkuchař Pavola Parikrupy mě doslova okouzlil. Jeho pozitivní výraz, radost v očích a klid s kapkou koncentrace a špetkou jasné vize byly parádně zachyceny a já jsem nemohl jinak, než vybrat tuto fotografii na titulní stranu naší foto mise. Kdybych měl tuto fotografii vyjádřit jedním slovem, byla by to lidskost. Výtečná práce!

 

Další úžasnou fotografii přidala naše talentovaná a kreativní fotografka Bětka Schulzová, jejíž autoportrét úžasně vystihuje naše téma. Abych řekl pravdu, s tímto snímkem jsem strávil v editoru fotek poněkud více času, než jsem zvyklý. Původně jsem měl tendenci upravovat optické zkreslení a jiné technické elementy, avšak s každou úpravou jsem nakonec došel k názoru, že Bětka skutěčně ví, co dělá a pouze jsem si dovolil upravit barevný tón. Mile rád tě mezi námi opět, Bětko, vidím a doufám, že se mezi námi budeš objevovat častěji.

 

Talentovaný Michal Pisarčík mistrně poukázal na téměř všudypřítomnou konzumní stránku obyvatel planety Země a jeho metaforu s nákupními košíky mu téměř závidím! :) Na vrchní hraně fotografie jsem viděl rušivé elementy, které jsem si dovolil vyretušovat a snímek jsem lehce naklonil, jinak výborná fotografie!

  

POMOC Tomáše Valenty je také zajímavou reprezentací tématu současné foto mise. Volba B&W je více než vhodná, fotografie tak má větší impact i kompozice i další technické prvky jsou vyvedené a mně nezbývá než dodat, že se na Tomášovy fotografie budu těšit i příště.

 

A na závěr jsem zvolil snímek s názvem Jiná dimenze fotografky Ivy s číslem devadesát pět. Shoduji se s vyvedením v barvě a moc rád vidím kreativní využití odlesků na objektivu i volby červených šatů a červených bot a líbí se mi její úvaha nad alternativními světy. Kreativita, jak se patří.

 

Jak jsem psal v úvodu, času se mi poslední dobou moc nedostává, avšak na foto misi si vždy musím udělat čas. Vaše tvorba mi mnohdy bere dech a skutečně mě těší, že se mezi námi nachází tolik fotografů, kteří tvoří pro radost a s nasazením, jako právě vy. Příští dva týdny budeme fotografovat na téma, které mnozí vnímají jako cliché, avšak já jsem si jistý, že jej každý vyvedeme po svém: MŮJ OBLÍBENÝ ZÁPAD SLUNCE.

Své fotografie po konečné uprávě prosím nezapomeňte nahrát na flickr do naší skupiny s TAGem odclonenoFMslunce, a nebo na Google+ do události, jenž bude otevřena příští týden, a v obou případech nejpozději do 4.června 2013 do 22:00. Již teď se těším.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.