Philippe Cometti - THE BEST FOTO "THING"

Po krátké odmlce se s vámi opět rád setkávám u nového článku z THE BEST FOTO "THING" projektu, v jehož základu leží, jak víte, jedna a jediná otázka o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Minule jsem měl tu čest podělit se s vámi o odpověď fotografa jménem JEAN-PAUL VAN SWAE a dnes bych vám rád představil dalšího skvělého fotografa jehož jméno je Philippe Cometti:

PHILIPPE COMETTI je profesionální fotograf narozen v Marseilles, který, než se vrátil do Francie, kvůli studiu umění na Ecole nationale supérieure Louis Lumière, strávil většinu svého mládí cestováním po celém světě. A právě jeho návrat a studium umění jej přivedlo k fotografování a nakonec i vedlo k usazení se v Paříži a specializaci ve fashion photography.

Roku 1996 zaznamenala jeho kariéra významný milník, neboť tvorba fotografa jménem Philippe Cometti poprvé spatřila světlo světa z časopisových stránek. Jednalo se o tehdy inovativní a hranice lámající časopis Dutch, který publikoval jeho tvorbu. A právě i díky tomu si jej všiml Yves Saint Laurent, s jehož kreativním týmem, Philippe strávil čas s fotoaparátem v ruce. Od té doby se vývoj a vzestup jeho karéry nezastavil a dnes se Philippe těší přízni klientů jako je YSL, Hermés, Lanvin, Emporio Armani, Givenchy etc. i supermodelek jako Anja Rubik, Natalia Vodianova, Isabeli Fontana, Bridget Hall a mnoho dalších.

© Philippe Cometti

© Philippe Cometti

Jeho tvorba je silná, obvykle černobílá, avšak vždy úžasná, strhující a jak po technické, tak i umělecké stránce vyvedená.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Nejsem si jistý, co dělat, aby se člověk stal lepším fotografem. Nicméně zde je má disciplína, jíž se snažím následovat a nějak kráčet kupředu: Buď předem připraven, zjednoduš své světlo až na kost (podobně udělej s jakýmkoliv technickým vybavením), nikdy se nevzdávej a zapoj svou intuici do práce, i když fotografuješ.

Pro více informací o dnešním skvělém francouzském fotografovi a více jeho povedených fotografií navštivte philippecometti.com.


After a little break I am glad to see you back and would like to welcome you with a new article from THE BEST FOTO "THING" project. As you probably already know there's one question in its heart "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" but the answers to this one and only photography question is always unique. For example the one JEAN-PAUL VAN SWAE shared with us last time was truly an amazing one and today will not be any exception, but before sharing it, let me first introduce you to the author and amazing French photographer, Philippe Cometti:

PHILIPPE COMETTI is a professional photographer born in Marseilles, who's spend his early years traveling the world before making a decision to come back to France and study art at the Ecole nationale supérieure Louis Lumière where he fell in love with photography and consequently decided to live and work in Paris, specializing in fashion photography

in 1996 Philippe's career reached an important milestone as his work's been published for the first time and in a cutting edge magazine, Dutch. Not long after that he worked with Yves Saint Laurent and his creative team and since then the successful progress of Philippe's work has not stopped. Clients such as YSL, Hermés, Lanvin, Emporio Armani, Givenchy as well as many supermodels, Anja Rubik, Natalia Vodianova, Isabeli Fontana, Bridget Hall and many more, has already made their appearance in front of Philippe Cometti's camera.

© Philippe Cometti

© Philippe Cometti

His work is very strong, usually in Black and White, very impressive, ravishing and always technically as well as artistically perfect.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I am not sure what to do for being a better photographer. But here is a discipline I have tried to follow to progress somehow: Prep in advance, simplify the lighting to the essential (or any technical equipment for that matter), never give up, and leave the intuition working while shooting.

For more information about today's wonderful photographer and his breathtaking photographs please visit philippecometti.com.