Fotografie by vážně neměly být dokonalé...

Již po druhé jsem si musel najít čas na shlédnutí dokumentárního filmu, jenž ústy legend hudebního průmyslu vypráví příběh kalifornského nahrávacího studia s názvem SOUND CITY. Od okamžiku, kdy jsem viděl trailer v iTunes předprodeji, jsem se těšil a také jsem se dočkal filmu plného příběhů, fotografií, kvalitní hudby, lásky k analogu a navíc jsem v něm po každém shlédnutí našel něco nového. Tom Petty resp. jeho monolog a zvláště jeho věta o dokonalosti mi vážně utkvěla:

You know, music isn't really supposed to be perfect, it's all about people relating to each other and doing something that's really from the soul.
-Tom Petty

Což by se dalo do čestiny přeložit jako: Víš, hudba by vážně neměla být dokonalá, vše to je o vztazích mezi lidmi a tvorbě něčeho, co vychází z jejich duše.

A to samé můžeme v podstatě říct i o fotografování. I my fotografové se můžeme tázat, má-li resp. může-li fotografie být dokonalá. Osobně bych se však od těchto otázek raději odprostil a šel navazovat nové, upevňovat staré vztahy a tvořit fotografie, které vycházejí z mého nitra.