FOTO MISE: NEDOČKAVOST - souhrn a téma na příště

Přeji vám krásný den, přátelé a kamarádi dobré fotografie a vítám vás u souhrnu právě uplynulé foto mise na téma NEDOČKAVOST. Než se však pustíme do vašich fotografií, rád bych se omluvil za, z důvodu výskytu většího počtu neodkladných situací, sníženou frekvenci nových článků, a to hlavně pondělních rozhovorů s fotografy a úterních článků THE BEST FOTO "THING" projektu. Na všem již pracuji, postupně nabírám na obrátkách a doufám, že se jejich pravidelnost navrátí již v průběhu několika následujících týdnů. Ještě jednou se omlouvám, předem děkuji za pochopení... a teď již k Nedočkavosti:

Nejvíce mě zaujala fotografie Pavola Parikrupy, kterého mezi námi moc rád opět vidím. Jeho portrét jsem pochopil během několika vteřin a rád se k němu vracím. Jak se říká, pravidla bychom měli znát, abychom věděli, kdy a jak je porušit. Moc se mi líbí přesunutí zaostřovacího bodu z obvyklého místa očí k ústům resp. zoubkům mladého pána na fotografii, což vhodně upozorňuje na nedočkavost rodičů i dítěte samotného spojenou s růstem zoubků i s tím, než fotograf stiskne spoušť. :) B&W verze přidává na vizuálním významu tvarů a lépe zvýrazňuje zachycený výraz v obličeji. Jako vždy skvělá práce!

 

Další povedou prací je diptych Romana Pastierika, kterého mezi námi také moc rád po letech vítám. Osobně mám také tento Wet Plate Hipstamatic filtr moc rád a využívám jej kdy můžu. Roman jej však využil, aniž by na něm postavil podstatu svých fotografií. To se mi moc líbí a také si toho cením, podobně jako vyváženosti obou fotografií.

 

Výtečnou fotografii vytvořil i Daniel Hubač, jehož tvorba se stala pravidelnou součástí našich misí. Moc rád bych vyzdvihl středovou kompozici, která perfektně v kombinaci s ostrostí, texturou a černobílým provedením ve mně vyvolává pocit nedočkavosti, napětí, ... Skvěle!

 

Fotografka Iva s číslem 95 také vytvořila výtečnou fotku. Její název pohrávající se skutečností předhánějících se aut na cestě k dalšímu semaforu je více než příhodný. Osobně se mi také moc líbí zachycená značka zákazu zastavení vlevo nad "vyhrávajícím" autem. Technicky je snímek také vcelku povedený - využití delšího času velmi vhodné, obdobně jako kompozice a načasování. Obecně řečeno: Nedočkavost, jak vyšitá, že! :)

 

Na závěr jsem zvolil snímek Břeti (bretacr), kterého mezi námi moc rád vítám. Kompozice je povedená, světlo relativně vhodně využité, ale osobně bych volil kratší čas pro získání o kousek vyššího detailu v místě ostrosti - u automatu s nápoji. Nedočkavost je s cestováním vlakem vcelku přirozená, bohužel. Proč si ji však nezpříjemnit trochou konzumerismu, že?! :) 

 

I z této foto mise mám velkou radost a těší mě, že se mezi námi stále nacházejí noví fotografové a že ti stálí se neustále vracejí. Téma na příště je S POTĚŠENÍM. Své fotografie můžete přidávat na flickr do naší foto skupiny s flickr TAGem odclonenoFMpoteseni již teď a brány na Google+ se otevřou už za 7 dní po publikování mé interpretace a několika skromných tipů k focení tohoto tématu, neváhejte se však vyhnout mému omezenému pohledu a vemte do ruky fotoaparát již teď. :) Jako obvykle fotíme necelé dva týdny, tedy do úterý 23. dubna 2013.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.

a