FOTO MISE: 20.březen2013 - souhrn focení a foto-téma na příště

Už týden máme jaro! Plné mrazu, na mnoha místech našich republik sněhu a spoluobčanů nedočkavých opravdových jarních teplot a sluníčka. Sám jsem byl vychován v duchu spokojenosti v každém ročním období, avšak musím říct, že se také těším na běhání v kraťasech a užívání si fotografování bez rukavic. Dost však naříkání, pojďme se těšit z vámi vytvořených fotografií na téma středa 20.března 2013:

Fotografie, která se řadí mezi technicky i nápadem nejvíce povedené, patří fotografu Tomáši Valentovi, kterého mezi námi pokaždé rád vidím a jehož fotografie mají tendenci objevovat se na "titulní straně" našich foto misí. Osobně jsem uvažoval, jestli neubrat trochu místa nahoře a nedodat trochu světla do oblasti křídel a hlavy fotografovaného ptáčka, ale nakonec jsem snímek ponechal nedotčený. Moc se mi líbí jednoduché a přírodní barvy dřeva doplňující modré pozadí, využití dlouhého objektivu i nízkého clonového čísla pro dovedení divákova oka, kam patří. Ptáci a jaro jsou neodmyslitelnou součástí.

Další povedený snímek s úžasným nápadem pro fotografii jara s tématikou lásky patří fotografovi jménem Daniel Hubač. Rád bych viděl obě vrchní křivky směřující z horních rohů fotografie, ale jinak se mi moc líbí toto zpracování. Láska je v základu jednoduchá, z jara přirozeně sílí a ve svém průběhu je lidmi mnohdy a zbytečně komplikovaná, alespoň to vidím v této povedené fotografii.

 

Tvorbu Matěje Krče mezi námi také rád vidím. Středa 20. března tohoto roku byla skutečně plná sluníčka, radosti a optimismu, což skvěle symbolizuje i tato fotografie. Rád bych pochválil i natočení křivek a prolomení statičnosti linií i jednoduchost a srozumitelnost celého snímku. 

 

Iva s číslem 95 vytvořila také zajímavou fotografii. Osobně jsem si ani nemyslel, že by už někde kvetly květiny, ale jsem rád, že ano. Tématika probouzející se země, vycházející z vězení zimy a mrazu - jak poetické! Ořízl bych zvrchu a ubral na kontrastu, ale jinak skvělý nápad!

 

A na závěr fotografie Vlasty Rastislavové připomínající nedaleké Velikonoce a pomalu rozkvétající stromy. Také se mi líbí prolomení tvrdých linií natočením fotoaparátu doprava i ořez celé scény. Možná bych se pokusil eliminovat levý horní roh, který je blokován poněkud silnou větví a pravděpodobně bych snímek převedl do B&W, ale to už je má interpretace... :)

 

S každé uplynulé foto mise mám pokaždé velkou radost a jakmile jedna skončí, nemohu se dočkat další. Podstatou těchto misí však pro mě nejsou vaše fotografie, ale to že vyrážíte ven, fotografujete, tvoříte a máte radost z dělání toho, co vás baví. A jaké téma si tedy dáme na příště, abychom se mohli společně těšit z fotografování dál? Pojďme se zamyslet nad tématem nedočkavosti a netrpělivosti s níž se poslední dobou setkáváme čím dál více. NEDOČKAVOST s flickr TAGem odclonenoFMnedocka můžete přidávat na flickr do naší foto skupiny již teď a brány na Google+ se otevřou už za 7 dní po publikování mé interpretace a několika skromných tipů. Jako obvykle fotíme necelé dva týdny, tedy do úterý 9. dubna 2013.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.