FOTO MISE: Tipy k fotografování - 20.březen2013

Když jsem v pondělí vyjel v centru z garáže a uviděl sněhové vločky, byl jsem dočista překvapen, navíc jsem měl dlouhou cestu před sebou. Jelo se, ale pomalu, a tak jsem i plánovaný časový plán musel posunout. Omlouvám se tedy, že se zde včera neojevil článek z THE BEST FOTO "THING" projektu, který bude pokračovat zase příští týden. Dnes ale k jarnímu tématu a foto misi.

Symbolizovat celý den jednou fotografií může být nesnadný úkol a mnoho fotografů mnohdy tápe a uvažuje nad tou perfektní fotografií. Osobně bych vám dnes rád poradil, abyste se nesnažili vystihnout celý den na celém světě, třebaže v celé severní polokouli začíná jaro. Vyberte si pouze jeho část, symbolickou pro vás, a vytvořte fotografii, kterou nikdo jiný, kromě vás, vytvořit nemůže. 

Samozřejmě, že se mezi fotografiemi nahranými do flickr poolu můžou objevit fotografie podobné, ale pokud budeme všichni hledat v našem nitru a najdeme to, co pro každého z nás jaro znamená a oprostíme se od tzv. cliché, každá fotografie bude unikátní.

Další užitečnou věcí je nehledat význam jara ve slovech, ale v pocitech, vyrazit do města, přírody, studia, ... a jakmile člověk pocítí, že vidí svou jarní fotografii, tak stiskne spoušť.

Koukáte do sebe i vně sebe a jaro stále nevidíte? Nezoufejte a prostřednictvím svého talentu nám ukažte, jak středa 20.března 2013 kolem poledne či odpoledne vypadá právě u vás, ať už zobrazuje jaro, či ne. Na vaše fotografie se již těším jako vždy ve flickr poolu naší foto skupiny s TAGem odclonenoFMjaro20b13 a také na Google+ v právě vytvořené Události/Event.