NE-fotografování, teoretická propast, strach a creativeLIVE pro fotografy

Poptávka po demokratizováném vzdělání, jenž creativeLIVE od svého počátku již několik let nabízí, neustále roste a na to reaguje i nabídka těchto mnohdy velmi kvalitních kurzů o fotografování, businessu, ale i duševním rozvoji a jiných aktivitách. Čím dál více tedy zvažuji a pozorněji vybírám, na jaké workshopy vás zde na odcloněno.com upozornit, neboť člověk by mohl celé dny pouze sedět u monitoru svého počítače, "aktivně" sledovat a učit se nejrůznějším dovednostem s fotoaparátem i bez něj. A právě zde se objevuje riziko sklouznutí do propasti teoretického života. Fotograf se učí, učí a studuje a nakonec se ohlédne za posledními roky svého kreativního života a zjistí, že vlastně ani jednou nefotografoval a neustále se učil a čekal až bude umět to nebo tamto... a nebyl kreativní.

Další zrádné místo, u něhož bych se dnes rád zastavil je strach, právě který se snažíme neustálým studiem všech možných potenciálních situací mnohdy "překonávat"... nebo spíše obcházet? O strachu by se dalo říci mnohé a mnozí o něm napsali nejrůznější knihy. Osobně se mi moc líbí, co na toto téma pronesl výborný fotograf Vincent Versace:

Strach je špatný motivátor, protože nás zdaleka nepohání kupředu, jako nás drží pozadu.

A teď bych vás rád upozornil na potenciálně skvělý kurz pro fotografy tvořící fotografie s lidmi, který bude učit fotograf Roberto Valenzuela po dobu následujícího víkendu na creativeLIVE. Nezapomeňte však překonávat svůj strach akcí, ne pouhou teorií a také fotografovat a tvořit! Když má člověk základ mnohá teorie přijde praxí sama!

Užijte si krásný víkend, řadu povedených fotografií a příjemné večery strávené u creativeLIVE.com/live vždy od 18:00 našeho času s Robertem Valenzuelou. A ještě jedna věc, online vysílání je jako vždy zdarma, záznam se platí, předprodej je levnější... občas se ale vyplatí čas o víkendu věnovat rodině a přátelům a kurz si koupit.