FOTO MISE: POKORA - souhrn focení a nové téma na příště

Právě jsem vymyslel zajímavé téma na příštích 14 dní a již teď se nemohu dočkat, až se s vámi o něj podělím. Nejprve bych vám však rád popřál krásný den a přivítal vás u dalšího souhrnu foto mise na téma POKORA. Poslední dobou nad pokorou čím dál více přemýšlím, snažím si ji neplést se zbytečným ponižováním a nerad bych na ni byl také pyšný, neboť to samotné by popíralo mé snažení. Vidím, že i vy jste si právě uplynulou foto misi užili a musím říct hned zpočátku, že mám z vašich fotografií velkou radost.

Nejvíce mě zaujal povedený snímek Martina Duchače, který velmi příhodně upozornil na otázku nejen pokory, ale i konzumerismu spojeného s jejím nedostatkem. Konzumní život společnosti resp. jeho kritika se v tvých fotografiích, Martine, objevuje čím dál častěji a já se pomalu začínám těšit na potenciální výstavu tvých fotografií spojených s tímto tématem, co?! Osobně bych dnešní fotografii lehce desaturoval, aby emoce spojené se ztrátou Zdravé výživy, jak jsi fotku nazval, byly intenzivnější, to už je ale pouze můj pohled na tvou dobrou a velmi dobře orámovanou fotografii.

originální fotografie

 

Petr Gajdošík mi svou fotkou připomněl situaci, kdy mnohým z nás v neustálém závodu o vteřiny na silnicích, ale i mimo ně chybí pokora, klid a pohoda. Sám bych se přiklonil ke kompletně černobílé fotografii, neboť mě rušiy barevné artefakty původní verze, ale jinak se jedná také o skvělou fotografii na téma pokora a já smekám!

originální fotografie

 

Po fotografiích Pavola Parikrupy se mi už pomalu začínalo stýskat, a tak jsem rád, že se v naší foto misi také objevil. Na tomto snímku se mi moc líbí jeho grafické elementy, které skvěle ohraničují obraz pro naše téma více než příhodný. Pokora, sice nesouvisí pouze z náboženstvím, avšak je jeho nezbytnou součástí a já jsem moc rád za toto vhodné připomenutí.

originální fotografie

 

Další parádní černobílou fotku přidal i Daniel Hubač, kterého mezi námi srdečně vítám. Kontrast duchovního kříže a světské cedule v kombinaci s větvemi stromu vedoucí mé oči k jádru snímku mě přivádí k více otázkám, než na které v této fotografii nacházím odpovědí, což považuji za jednu z její kvalit. Kompozice, volba B&W filmu, světlo i přítomnost sněhu pro zjednodušení pozadí... to vše jsou důvody, proč se mi Danielova fotka líbí a těším se na další!

originální fotografie

 

A na závěr fotograf Tomáš Valenta, na jehož skvělou fotografii jsem se podíval a bylo mi jasné, oč tu běží. Pokora, jak vyšitá! Jako vždy úžasná práce, Tomáši. Tvé vyjadřování obrazem v podstatě nemá chybu!

originální fotografie 

Jaká skvělá foto mise! Ať u je téma jakékoliv, vaše fotky mě nepřestávají ohromovat a hlavně mám velkou radost, že i vy alespoň jednou za dva týdny vezmete své fotoaparáty do rukou, přiložíte je k oku a věnujete se něčemu, co mnohé z nás skutečně baví, naplňuje a rozjasňuje naše životy. A co příště?

Jak mnozí víte, příští středu 20. března 2013 přibližně kolem 12:00 začíná jaro. Protože všichni nežijeme na stejném místě a ani tento den nevnímáme stejně, pojďme tedy týden přemýšlet, ve středu dvacátého kolem poledne fotit a do dalšího úterý 26. března 2013 nejpozději do 22:00 nahrajeme naše fotografie na flickr, označíme je TAGem odclonenoFMjaro20b13 a přidáme je do naší foto skupiny, nebo na Google+ a za 14 dní si uděláme hezkou výstavu všech snímků zde na odcloněno. Téma na příště je tedy 20.březen2013!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.