INTERVIEW: fotografka Oxana Afanasyeva - "fotografování pro mě není otázka módy..."

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-01.png

Krásný jedenáctý březen přeji všem milovníkům jídla a dobré fotografie. Dnes mám pro vás lahodné interview s fotografkou původem z Ruska v současnosti žijící v Itálii s láskou pro vše francouzské a samozřejmě i fotografii...

oxana-afanasyeva-fotografka.jpg

OXANA AFANASYEVA je 41 letá fotografka původem z Ruska, která se po dokončení studia architektury v Rusku rozhodla vydat na Milánskou polytechniku, studovat architekturu a získat tam i svůj Masters titul. Před 13 lety se tedy přestěhovala do Itálie a nakoneec se rozhodla zůstat. V současnosti žije v krásné italské provincii zvané Friuli Venezia Giulia, konkrétně městě Gorizia, jenž se nalézá nedaleko italských hranic se Slovinskem a Rakouskem a něco málo přes tři roky se zabývá studiem a praxí její nové lásky, fotografováním.

Rád bych tě mezi námi dnes přivítal na odcloněno.com, blogu o fotografování nejen pro fotografy, a také předem poděkoval za tvůj čas i ochotu podělit se s námi o své poznatky a radosti spojené s fotografováním. Začněme tedy od začátku, jak jsi se k focení dostala?

To je dobrá otázka, nevím však odkud začít... Přihlásila jsem se do studijního programu Masters of Architecture zaměřeného na práci s kamenem. V průběhu studia jsme cestovali napříč Itálií i za její hranice za poznáním mramorových jeskyní a kámena obecně a přitom jsme museli naše poznatky fotografovat. Používala jsem k tomu manželův manželův fotoaparát, Sony Reflex, který jakmile jsem poprvé držela v ruce, spustil můj zájem o fotografování. Pak jsem jednou potřebovala recept na vaření, a tak jsem navštívila blog o jídle a jakmile jsem uviděla fotografie jeho autora, byla jsem okouzlena a začala fotografovat některé z mých vlastních kulinářských aktivit. Tehdy mé snímky byly ale strašné. Čas od času si je ale pro zasmání prohlížím.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-02.png

Kromě zmíněného foodblogu, co nebo kdo bys řekla, že tě ještě jako umělkyni ovlivnil?

Zpočátku mě “ovlivňovaly” styly mnoha různých fotografů. Časem se můj styl a preference však změnily. V současnosti obdivuji francouzské fotografy Eric Fénot, Charlotte Lascive, Pierre-Louis Viel a každý měsíc si kupuji časopis francouzské kuchyně Saveurs, abych mohla nadále studovat fotografie těchto fotografů. A na flickru jsem našla maďarsko-švýcarskou fotografku jménem Veronica Studer, jejíž chic fotografie jídla také obdivuji.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-03.png

To zní skvěle. Zdá se, že se jako fotografka snažíš na sobě neustále pracovat, děláš ještě něco, aby ses zlepšovala?

Pro současný rok 2013 jsem se rozhodla začít vlastní 365 projekt. Nefotografuji však pouze jídlo, ale i město, kde žiji a také své cesty do hor, lesů a krajin obecně. Ráda bych se stala lepší fotografkou obecně, ne pouze fotografkou jídla. Mou nejhlubší touhou je fotografování lidí ve městě a doufám, že tento projekt mi pomůže přiblížit se tomuto cíli zase o něco blíž. Ráda bych se také stala fotografkou pro agenturu, ale k tomu mi chybí ještě mnoho těžké práce.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-04.png

Živíš se v současnosti jako fotografka?

Upřímně, nevím, co bych si v životě bez fotografování počala. Focení se stalo mým denním životem, čehož si všimla i moje rodina. Naštěstí jako žena v domácnosti nemusím pracovat, a tak mám chvilku na svou vášeň každý den, navíc díky Getty Images se mi pomalu začíná má investice vracet. Když jdu nakupovat do potravin, nebo na trh, pokaždé s sebou mám můj malý Fuji X-E1. Pokaždé, když se podívám na svět nebo jeho část svým fotografickým okem a proběhne mi hlavou myšlenka: Hmm, to je skvělý subjekt... musím prostě stisknout spoušť, abych viděla, jak to bude vypadat.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-05.png

Jak bys popsala svou cestu k fotografování jídla?

Po obdivování blogů o jídle jsem se rozhodla začít vlastní a abych mohla sdílet své kulinářské zážitky, začala jsem svá jídla také fotografovat. Má vášeň pro fotografování však přerostla vášeň pro vaření, a tak jsem se stala fotografkou jídla.

Láska k jídlu ti ale zůstala, že?!

Ano, řekla bych, že ano. Ráda ve své kuchyni experimentuji. Miluji francouzskou kuchyni a převážně francouzské zákusky. Snažím se od Francouzů naučit, čemu se dá. Miluji Francii a vše francouzské.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-06.png

Řekla bys, že nějaký typ jídla fotografuješ raději než jiný?

Ráda fotografuji ovoce a zeleninu a když na trhu nebo v obchodě vidím nějakého člověka, přemýšlím, jak bych jej zakomponovala do své fotografie. Vždy se snažím začlenit trochu života do svých fotografií a přitom je ponechat přirozené.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-07.png

Čeho by si měli fotograf nebo fotografka být vědomi, aby jejich fotografie jídla byla úspěšná?

Nejsem si úplně jista, jak na tuto otázku odpovědět, ale myslím, že fotograf nebo fotografka by se měli pokusit vyfotit svůj subjekt co nejpřirozeněji a ponechat jeho původní krásu. Výsledný snímek by měl vyvolat v divákovi pocit hladu či chuti na zobrazené jídlo a dovést jej do restaurace či do kuchyně a jídlo si udělat. Pokud má fotografie na člověka takový účinek, je úspěšná.

Podle čeho vybíráš tu nejlepší fotografii?

Podle citu.

oxana-afanasyeva-odcloneno-fotografie-jidla-interview-08.png

Nakonec bych ti rád poděkoval za tvůj čas i skvělé odpovědi. Tvé fotografie mě nyní ženou hladového do kuchyně. Než se však rozloučíme, rád bych se nakonec zeptal: Proč fotografuješ?

Protože je to moje láska. Protože je to má vášeň. Nejsem typ člověka, který je ovlivňen módou, a třebaže se říká, že fotografování je v současnosti v módě, není to pro mě otázka módy.

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešní fotografky? Více najdete na:flickr.com/photos/gorizia

© Copyright Oxana Afanasyeva 2013 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.