FOTO MISE: UMĚNÍ - souhrn fotografování a nové téma k zamyšlení i fotografii

originální fotografie

Foto mise na téma umění mě skutečně bavila, neboť kromě fotografování a prohlížení si vašich fotografií, jak postupně na G+ i na flickru přibývaly jsem si po večerech v oblasti umění doplňoval vzdělání, ať už prostřednictvím knih, dokumentárních filmů i výstav. Člověk mnohdy zjistí, jak málo zatím ví a jak moc by měl ještě poznat. I vaše povedené fotografie na téma právě uplynulé foto mise mi to připomínají a všem vám tleskám.

Nejvíce mě zaujala fotografie talentovaného fotografa Tomáše Valenty, která je jednoduchá a přitom mě dovádí do velmi komplexních úvah nad světem digitální a analogové hudby, jejího záznamu, přenosu i reprodukce a to vše postupně převádím i do fotografie a uvažuji nad současným světem, kdy všichni musíme mít vše hned a bez čekání... navíc hudba je úžasné umění a médium lidského vyjadřování a sdílení emocí a citů... Z hlediska technického se mi moc líbí volba hloubky ostrosti i místo zaostření objektivu, B&W verze mě posouvá do světa fotografie a skvělé světlo a kontrast mě u tohoto snímku úspěšně drží.

Podobně bych se mohl vyjadřovat i o fotografii Martina Duchače, jehož skvělá fotografie manekýny využívá linií, světla, kontrastu i barev k zaujetí mé pozornosti jenom pro sebe. Umění, móda, architektura ve službách konzumerismu, alespoň proto, předpokládám, se fotografie jmenuje zlo? Z technického hlediska je tento snímek s úžasným potenciálem jaksi nedovedená tam, kam bych mohla dosahovat. Upravil bych kontrast, barevný tón, sytost, ořez, ... a pak už jen tiše a v dobrém závidím, že jsem tuto fotografii nevytvořil sám... :) Paráda, Martine!

originální fotografie

 

Další povedenou fotografii, jejíž autorkou je Vlasta Rastislavová jsem našel na Google+ a mám z ní také velkou radost, neboť když se řekne umění a tanec, toto je přesně scéna, kterou si představuji. Osobně nejsem velkým fanouškem digitálních rámečků, a tak jsem jej ořízl a jelikož fotografie byla poněkud pochroumaná (přeostřená apod.) rozhodl jsem se ji mírně rozostřit a poté přidat šum. Jinak ale nemám, co bych vytknul a musím pouze s mírným, ale přítomným úžasem zírat.

originální fotografie

 

Nápad fotografky Ivy (Iva95) mě skutečně trknul a připomněl mi období, kdy jsme se učili prohrávat i vyhrávat s důstojností. Výtečný nápad a pohled na naše téma!

originální fotografie

 

A na závěr jsem vybral fotografii autora s nickem FabianCZ na flickru. Příroda je umělkyně nade všechny umělce, a tak jsem rád, že na to i v této misi bylo poukázáno. Formát fotografie mi přišel jaksi nevhodný, a tak jsem ořízl a převedl do B&W. Jinak parádní práce a těším se i na příští fotografie!

originální fotografie

 

Už jsem si za posledních několik let zvykl očekávat dobré fotografie, ale musím říct, že s každou foto misí před vámi musím smeknout svůj pomyslný klobouk a s nadšením tleskat. Vaše interpretace jsou mnohdy mnohem lepśí, něž co jsem si kdy představoval a z vašich fotografií je vidět, že se misí úžasníte s láskou a radostí z fotografování. Abychom však nevychladli a naše kreativní duchy neustále podporovali, na příště vyhlašuji téma POKORA. Své fotografie přidávejte na flickr do naší skupiny již teď pod TAGem odclonenoFMpokora a na Google+ to půjde jako obvykle od příštího týdne. Fotíme až do úterý 12. března 2013!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.