FOTO MISE: Výstava - souhrn fotografování a nové téma

Přeji vám krásné odpoledne a po delší odmlce vás opět vítám u souhrnu další z našich pravidelných foto misí. Tentokrát jsme, jak víte, fotografovali na téma VÝSTAVA. Osobně jsem s vašimi fotografiemi spokojený a věřím, že vy také. Tolik kreativních nápadů a radosti z fotografování... to je proč vlastně foto mise existují, že?! Nyní ale už ke konkrétním fotografiím:

Nejvíce mě zaujala fotografie Jiřího Cerovského, který perfektně využil doma dostupného světla, perfektně dal dohromady barvy a statičnost snímku prolomil jeho natočením. Možná bych v pravém spodním rohu ubral na jasu malé "čárky", ale jinak skvělá práce, vítám mezi námi dalšího skvělého fotografa a těším se na další povedené fotografie, Jiří!

 

Další povedenou fotografii vytvořila a na flickr do naší foto skupiny přidala fotografka Iva, kterou mezi námi také moc rád vidím. Její fotografie, skvěle nezaostřená mi dovoluje uvažovat nad mlhavou a možná zbytečnou honbou za dokonalostí nejen u náctiletých... Výstava a úvaha nad jejím významem z mnoha pohledů... výtečná fotografie, Ivo!

 

Snímek, jenž přidal Matěj Krč, rád tě tu opět vidím, hezkou černobílou fotografií poukázal na pouliční umění a velmi povedeně rozšířil naši výstavu i význam tohoto tématu. Také parádní práce, Matěji.

 

Podobnou cestou šel i Martin Duchač, jehož ztracený obraz s volně vznikajícím uměním vede diváka k úvaze nad uměním resp. jeho vznikem a následným významem, čemuž napomahá i pochmurné světlo a vhodně zvolená kompozice.

 

A na závěr hudba. Hudba se těžko vystavuje, ale přesto má své nezastupitelné místo nejen v uměleckém světě. Je nutné na výstavě vidět? Slyšet? Hmatat? A co cítit? Další parádní podnět k zamyšlení na téma výstava v podání fotografa Pavola Parikrupy.

 

Výstava z mnoha pohledů s podnětem k zamyšlení v každé fotografii. Osobně mám z dnešního tématu moc velkou radost a možná jste si všimli, že jsem často zmiňoval u výstavy umění. Mnozí si s ním výstavu spojujeme, třebaže jedno s druhým nemusí vždy souviset. Rád bych však toto téma prozkoumal poněkud hlouběji a tak na příštích 14 dní vyhlašuji téma UMĚNÍ. Své fotografie můžete na flickr do naší skupiny přidávat již teď pod TAGem odclonenoFMumeni a na Google+ to půjde jako obvykle již příští týden. Fotíme až do úterý 26. února 2013! ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

 

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.