FOTO MISE: OKNO - souhrn fotografování + fototéma na příště

fotograf: Roman Pastierik

fotograf: Roman Pastierik

Musím se přiznat, že Romanovy fotografie se mi líbí obě, každá je velmi dobře zpracovaná, od nápadu, po realizaci až k post-produkci. Přikláním se dnes k jeho abstraktní fotce, která mě oslovila o něco silněji. Její netradičnost i neurčitost je zprácováním tématu okno, které obdivuji, i když okno po alkoholu mi také vykouzlilo úsměv na tváři.

Čestmíro, Martino Šimková, tvá fotografie mě jako obvykle přenesla do jiného světa. Námět, barvy, světlo, kompozice a další technické aspekty, stejně jako ty umělecké včetně ponechání místa pro divákovu představivost... skvělá práce! Romanovu fotografii jsem vybral na "titulní stranu" z důvodu její neobvyklosti, nicméně i tvá by si zasloužila místo vedle ní! Těším se, s čím nás překvapíš příště!

fotografka: Martina Šimková (Čestmíra)

fotografka: Martina Šimková (Čestmíra)

Stát u okna, nad ničím konkrétním nepřemýšlet a jen tak dlouze zírat do dálky... jedna z výtečných cest, jak uvolnit mysl a relaxovat - kdekoliv. Právě Tomášova povedená fotografie mi připomněla nejen mé dětství plné dobrodružství, ale také chvíle, kdy se se stále přibývající prací jen tak zastavuji u různých oken, alespoň na pět minut _vypínám a čumím z okna_. Tato fotografie však není pouze o mně. Její symbolika je výtečná - samotná dětská perspektiva je samozřejmě oknem do jiného světa... Technicky v podstatě perfektní, námětově a umělecky také. Tvé fotografie v misích moc rád potkávám, Tomáši!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Její výraz, přítomnost okna na správné straně, kontrast, absence rušivých elementů, náznak něčeho, co si divák musí domyslet, to je okno do ženského světa, jak vyšité! Nebo ne? V některých případech určitě ano. Skvělá práce, Pavle, a vítej mezi námi na odcloněno.com!

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

Na závěr fotograf Martin Duchač. Musím říct, že kombinace modré červené a oranžové mě úplně neoslovila a možná bych fotku převedl do B&W, nicméně o to víc mě pravděpodobně fotka zaujala, přivedla k zamyšlení a asi i právě proto jsem ji dnes do souhrnu zařadil. Výtečný nápad, Martine! Říkám to téměř pokaždé, ale tvá schopnost vyjadřovat se obrazem je až dechberoucí!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A to je pro OKNO vše! Téma na příští dva týdny bude: POEZIE. Než se však pro dnešní den s vámi rozloučím, musím se na chvíli pozastavit a zamyslet... všimli jste si jak nám kvalita fotografií objevujících se zde každých 14 dní v rámci našich foto misí neustále roste? Osobně z toho mám velkou radost. Vždyť většina by mohla být vystavena na zdech mnoha galerií... 

Plody své tvořivosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMpoezie, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMpoezie nejpozději do úterý 17. prosince 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.