Silvia Otte - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Přeji vám krásný Štědrý den, veselé Vánoce a vítám vás u nového článku z THE BEST FOTO "THING" projektu, ve kterém nám, jak víte, úspěšní fotografové a fotografky každý týden pootvírají dveře do jejich světa a odhalují, co se skrývá za jejich úspěšnou fotografickou kariérou. Minulý týden jsme mezi námi přivítali výtečnou fotografku z New Yorku jménem NGOC MINH NGO a dnes bych vám rád představil další skvělou fotografku, která tvoří po celém světě a žije v nedalekém Německu, její jméno je Silvia Otte:

SILVIA OTTE je německá fotografka z Berlína, která se pohybuje v oboru profesionální fotografie více než 24 let; již od svého studia na Bavorské státní akademii se zaměřením na fotografii. Specializuje se na uměleckou a portrétní, ale i cestovatelskou tvorbu a její fotografie se objevují na stránkách magazínů a stránkách novin jako Conde Nast Traveler, The New York Times, Los Angeles Times, Esquire, Spiegel, Wired, Washington Post, Sports Illustrated a mnoha dalších.

© Silvia Otte | The Moment (2004)

© Silvia Otte | The Moment (2004)

I nahrávací společnosti jako Warner Bros., Capital Records, Sony Records, Arista Records, Blue Note Records, Verve Records a Geffen Records i řada designových firem jako Dyksendesign, Kellydesign, Don Morris Design, Russell Design Agency, Ronn Campisi Design a Chris Johnson Design si nepřestávají žádat Silviiny služby.

Když se dívám na tvorbu fotografky Silvia Otte, je to jak kdybych skrz okno nahlížel na lidstvo, jeho činy i nečiny.

Projekt The Moment z roku 2004 mě zvláště zaujal. Konkrétně to, jakým způsobem nás Silvia vede k zamyšlení se nad naším jednáním i životem obecně a k uvědomění si, že možná naše chování není tak dobré/hrozné, jak jsme si mysleli a že naše životy nebudou až tak špatné... Jaké portfolio!

Její odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělala a která z vás udělala lepší fotografku?" zní:

Experimentuj!!! Vyzkoušej všechny možné styly, techniky, fotoaparáty, způsoby svícení, druhy expozic a subjektů. Pozoruj, co se stane, když se věci nepodaří, neboť i z toho může být skvělá fotka! Jako kuchař se vždy neřiď receptem předešlých úspěchů. Užívej nových ingrediencí a sleduj, co se bude dít! :)

Pro více informací o dnešní fotografce a více jejích fotografií navštivte: silviaotte.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

I hope you're having a wonderful holidays and would like to welcome you here on ocloněno.com with a wonderful answer to the one photography question most of us want to learn the answer to when looking at inspiring work of some of the best photographers of today's work. "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?"  is the question and the answer? Last week it was shared by a wonderful NGOC MINH NGO and today I am honored to introduce another great photographer to you and welcome her among us. Her name is Silvia Otte:

SILVIA OTTE is a professional photographer based in Berlin who specializes in fine art, travel, and portrait work. She studied at the Bavarian Stateacademy for Photography and has worked in the industry for over 24 years.

Looking at Silvia Otte's work is like looking through a window at humanity; its action and lack thereof.

Nowadays we can find magazines (Conde Nast Traveler, The New York Times, Los Angeles Times, Esquire, Spiegel, Wired, Washington Post, Sports Illustrated, ...) record companies (Warner Bros., Capital Records, Sony Records, ...) and design firms (Dyksendesign, Kellydesign, Don Morris Design, Russell Design Agency, ...) among her clients and a beautiful collection of work in her portfolio.

© Silvia Otte | The Moment (2004)

© Silvia Otte | The Moment (2004)

The Moment (2004) especially caught my eye. What a wonderful way to bring people to look at themselves from another angle and improve/change their lives or just acknowledge they have things to be happy about.

And her answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Experiment!!! Try out all different kind of styles, techniques, cameras, ways of lighting, exposures and subjects. See what happens when things "go wrong", it might make a great picture! Like a cook, do not always go by recipe of what has worked before. Use new ingredients and see what happens! :)

For more information about today's wonderful photographer and to see more of her photographs please visit silviaotte.com.