35mmCZ: souhrn fotografování s putovní Holgou 2012/13 + nové kolo

Na přelomu března a dubna roku 2012 jsem již podruhé vyslal odcloněno.com putovní Holgu 135 s kinofilmem Ilford HP5+ do rukou českých a slovenských kreativních fotografů a jedné fotografky. Tentokrát se druhého kola tvorby s plastovým LOMO foťákem přihlásil Branislav Ulbrich, Pavel Lachte, Martin Petrovič, Jaroslav Pekárek, Milan Dvořák, Kamil Zachar a Gabriela Svobodová. Každý dostal k dispozici pět filmových políček a jednoduché zadání...

Rád viděl fotku s člověkem či více lidmi, fotku zobrazující scénu z vašeho denního života a zbylé tři políčka jsou na vás. Jeden snímek však prosím věnujte experimentu s dvojexpozicí.

Pro mnohé to byla první zkušenost s LOMO fotoaparátem, plastovým objektivem, černobílým filmem, přibližným ostřením na panáčka, skupinu panáčků a nebo celý les a nepřesným hledáčkem, který samozřejmě neřeší paralax. Fotografování s Holgou spočívá v natáhnutí spouště, zaostření, namíření a klik! A dle fotografií, které jsem podobně jako vy dnes poprvé spatřil, můžeme vidět, že si všichni focení užili do sytosti. Mile mě také potěšilo, že z 36 snímků se 30 fotografií, které všechny najdete v 35mmCZ GALERII, vydařilo. Co na ně říkáte?

JEDEN FOTOAPARÁT. JEDEN FILM, 5-6 SNÍMKŮ, 6-7 FOTOGRAFŮ... 35mmCZ projekt

Chtěli byste si také s odcloněno.com Holgou pro radost zafotit, podílet se na kreativní spolupráci s 6-7 fotografy žijících v rámci EU a vytvořit něco nezapomenutelného? Neváhejte tři fotografové jsou již v pořadníku z minulého roku, přihlašte se na emailu 35mmCZprojekt@odcloneno.com. Stačí říct, že chcete Holgu a uvést adresu, která nebude zveřejněna nikomu jinému, než mně a fotografovi, který vám bude Holgu posílat. 

A jak je fotografování na film se fotoaparátem HOLGA 135 technicky náročné? Natáhnete, zaostříte, namíříte, kliknete, natáhnete, zaostříte, namíříte, kliknete a hned máte dvě fotografie! Navíc ve foťáku už bude film a jeho vyvolávání a skenování zařizuji já, takže jediné co je třeba, je fotografovat.

HOLGA S FILMEM VYRÁŽÍ NA TŘETÍ VÝPRAVU JIŽ V 2. TÝDNU ROKU 2014 a přihlašování končí 5. ledna 2014 ve 23:59 hodin!

Pro více informací i kompletní soubor fotografií ze všech 35mmCZ projektů navštivte 35mmCZ GALERII a detailní rozpis, jak projekt funguje naleznete i v souhrnu historicky první cesty odcloněno.com putovní Holgy roku 2011.