FOTO MISE: POEZIE - souhrn fotografování + poslední fototéma roku 2013

fotografka: Arnichka

fotografka: Arnichka

Drahá Arnichka, všechny tvé fotografie jsou úžasné, deset minut jsem mezi nimy proklikával... nakonec jsem vybral tu černobílou, neboť jeden pohled na ni stačil, abych poezii našeho krásného města viděl i prožíval. Volba B&W provedení, kompozice a hlavně perspektiva mému oku vskutku ladí, hlavně mě ale zaujal tvůj nápad, k němuž tě současné téma POEZIE dovedlo. Srdečně tě mezi námi vítám a těším se na tebe i příště.

Martine Duchači tvá fotografie mi padla do oka především svou jednoduchou komplikovaností. S každým pohledem nacházím něco nového. Bez kontextu bych v ní poezii nepoznal resp. bych se ji nesnažil hledat, nicméně teď ji stále vidím. Báseň mnohým smysl dávat nemusí, po několika úvahách a vyjasnění kdo pochopí, již neodchází...

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Milý Tome Křišťane, prosím o navrácení mého dechu. Musím se přiznat, že něco takového jsem nečekal a tvá fotografie se mi moc líbí. Kombinace lásky, žen, vína... to jsou ideální podmínky pro poezii. Z tvé technicky zdařilé a duchaplné fotografie mám moc velkou radost a také tě mezi námi s otevřenou náručí vítám.

fotograf: Tom Křišťan

fotograf: Tom Křišťan

Lenka Veselá je prostě básnířka, to každý, kdo viděl její fotografie, ví. A tak i mě těší, že se právě poezie trefila do její tvůrčí energie. Povedené zpracování, které jsem mezi přidanými fotkami nenašel...

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Pavol Parikrupa i Tomáš Piňos, oba talentovaní fotografové, šli cestou papíru a textu, oba zvolili hudbu. Vybral jsem však fotografii P.P., neboť jeho zpracování mi přišlo vizuálně zajímavější. V obou případech se ale jedná o povedené fotografie. Perspektiva, perspektiva, perspektiva.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A na závěr a trochu bonusově bych se s vámi rád podělil o fotografií Sabriny Stýblové, která, třebaže se setkala s technickými potížemi, vytrvala a našla si cestu, jak své foto do foto mise na téma poezie dostat! Osobně bych dodal na kontrastu, nicméně mé oči i tak začínají i končí, kde mají.

fotografka: Sabrina Stýblová

fotografka: Sabrina Stýblová

A to je pro dnešní den vše. A jaké téma si dáme na poslední dva týdny roku 2013? ROK 2013. Cokoliv, co vás tento rok potěšilo, nepotěšilo, zaujalo, rozzlobilo, ohromilo, ... V archivu však prosím nehledejte, vytvořte něco nového s tématem 2013 na mysli.

Plody své tvořivosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMr2013, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMr2013 nejpozději do úterý 31. prosince 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.