Věřit, ale nesnažit se o tvorbu nejlepší fotografie na světě?

nejlepsi-fotografie-na-svete-tvorba-fotografovani-foceni-odcloneno.png

Věřím, že se mnou budete souhlasit, když řeknu, že, i když může dojít ke vzniku dechberoucí fotografie úplnou náhodou, většinou se jedná o plod neutuchající lásky, vášně, víry i vytrvalého a pravidelného stisku spouště našich fotoaparátů. Přesto nám ale snaha o vyfocení té nejlepší fotografie, jakou svět kdy spatřil, může zabránit v jejím vytvoření.

Třebaže věřím, že by se mi to jednou mohlo povést, myšlenka na tvorbu té nejlepší fotografie na světě se ani zdaleka nedotýká mého vědomí. Má snaha vede k tvorbě toho nejlepšího, co jsem v daném čase a dané situaci schopen nabídnout, což se díky neustálé práci na sobě neustále, doufám, že k lepšímu, mění.

Ať už fotím pro sebe, nebo pro druhé, neustále uvažuji nad novými způsoby, jak využít svůj fotoaparát, jak nejlépe zastavit čas plynoucí přede mnou a jak si fotografování společně s ostatními a někdy i sám užít.

Můj pohled je však jen jeden z mnoha a nemyslím si, že je jediný dobrý. Možná není vůbec dobrý...? Opomínám něco důležitého? Jak tuto problematiku vnímáte vy? Snažíte se o vskutku nejlepší světovou fotografii?