FOTO MISE: Tipy k fotografování - POEZIE

Již na základní škole jste se určitě také učili, že báseň lyrická je založená na emocích, báseň epická na ději a ta lyricko-epická kombinací obou jest. Jen několika slovy je básník schopen vyjádřit, co by romanopisec popisoval celou knihou, a třebaže obě svůj význam i místo v našich srdcích mají, fotografie je přeci jen blíže básni než svazku sto a více potištěných listů...

Báseň člověka chytí za srdce, probudí jeho smysly, někdy pobaví, jindy rozpláče. A i když je to jen pár slov, čtenář se ve vteřině ocitá ve světě poutavých příběhů, srdcervoucích emocí, hlubokých citů... a nepřipomíná vám to fotografii?

Pozornému určitě neuniklo, že poezie a fotografování v mých očích v podstatě to samé jest. V rámci současné foto mise bych však byl rád, kdyby vaše fotografie byly vyjádřením toho, co pro vás poezie znamená.

"To je poezie!" zařval, vytáhl plátno, štětec a paletu z batohu a při pohledu na nad ohněm se otáčející prase s jablkem v hubě maloval...

Plody své tvůrčí činnosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMpoezie, nebo do naší fotograficky zaměřené komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMpoezie nejpozději do úterý 17. prosince 2013 do 22:00.