Scott McDermott - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

"Jaký je ten nejlepší fotoaparát...?" Moment... Cože!? Vyděsil jsem vás? Na odcloněno.com přece neřešíme jemné nuance v podstatě stejného vybavení. V rámci THE BEST FOTO "THING" projektu nezatěžujeme nejlepší světové fotografy a fotografky podobnými otázkami, že?! "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" je jednou z otázek, kterou, věřím, se vyplatí ptát a jak víte, odpovědi, které nám přináší jsou oči-otevírající, mysl-rozšiřující, nezapomenutelné a vždy unikátní. Minulý týden se s námi podělila o jednu z nejlepších, kterou jsme kdy dostali, fotografka KATARINA PREMFORS a dnes má pro nás další skvělou radu fotograf Scott McDermott:

SCOTT MCDERMOTT je profesionální fotograf z New Yorku, jehož studia nalezneme jak v NYC, tak v Los Angeles. Jeho specializací je portrétní tvorba, spolupráce s celebritami a fotografování extrémních i méně nebezpečných sportů. V poslední době se pustil i do role režiséra reklam a krátkých filmů. Třebaže se narodil v USA, své dětství strávil ve Švýcarsku.

Po návratu do Států se rozhodl prozkoumat svou rodnou zemi, a tak se s batohem na zádech vydal na americký Divoký západ. Toto objevování mu však nestačilo, nebylo to pro Scotta dostatečnou životní zkušeností, a tak ještě než nastoupil na Ithaca College, do ročníku 1997, kde strávil velkou část svých studentských let zavřený v záři rudého světla své temné komory, vydal se ještě do Nepálu na túru napříč Himaláyemi. Pak se vrátil do New Yorku, vystudoval Ithaca College, strávil několik let asistováním různým fotografům po celém New York City a nakonec se rozhodl osamostatnit.

© Scott McDermott

© Scott McDermott

Nyní v jeho portfoliu nalezneme spíše portréty, nicméně Scott McDermott svou kariéru odstartoval fotografováním atletů a extrémních sportů.

V současnosti Scott spolupracuje s lidmi s filmového a hudebního průmyslu, světa businessu i americké vlády. Editoriál i reklamní kampaně fotí pro klienty jako ABC, Absolut, Acer, Adidas, Bank of America, BlackRock, Bravo TV, Dell, Discovery Channel, Disney, Golf Digest, Head & Shoulders, HBO, JetBlue, Men's Health, Miramax, NBC, Nike, Old Spice, Outdoor Life, Playboy, Runners World, Sears, USA Network, Simon & Schuster, SYFY, Target, Time, Universal a mnoho dalších.

A když hovoříme o fotografu jménem Scott McDermott, nemůžeme zapomenout na jeho Mandela Day kampaň, zaměřounou na inspirování lidí ke změně světa k lepšímu, jehož příspěvek ve formě černobílých fotografií rukou a portrétů inspiroval i filmaře se jmény Elliot Kotek a Frank Kelly k natočení úspěšného krátkého filmu Raise My Hands.

Jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Na to bych musel říct; riskování a tlačení se kupředu - kreativně, osobně i profesionálně. Kdykoliv jsem se pokusil povyrůst - ať už zkoušením něčeho nového, potkáváním nových lidí nebo prvním testem nového nápadu, téměř vždy to mělo v dlouhém období pozitivní výsledek. Není to vždy snadné a z různých důvodů se mi do toho kolikrát nechtělo, nicméně jsem zjistil, že pokud z něčeho mám strach, obvykle to stojí za to. Nic dobrého nepochází z obcházení risku obloukem, zdržování se vzadu a nesnahy o cokoliv. Ve fotografickém průmyslu nikdy nevyrosteš a nebudeš vydělávat víc jen proto, že jsi v něm strávil hodně času. Musíš se sám postarat, aby se ti to podařilo a jedinou cestou, jak toho dosáhnout, je tlačením se kupředu. A to neustále.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: scottmcdermott.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

"What is the best camera you've ever used?" is the one... wait, what? Did I scare you? I know, I know we don't care as much about the gear and we don't bother some of the world's best photographers with questions about it, right?! :) "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is one of the few photography questions I believe is worth asking. The answers are always eye-opening, mind-widenning and of course unique. For example last time  KATARINA PREMFORS shared one of the best pieces of advice I've been able to share with you and today I have another great one for you. This time by a wonderful photographer, Scott McDermott:

SCOTT MCDERMOTT is an award-winning New York City & Los Angeles based celebrity, portrait, and sports & action professional photographer and director, who even though was born in the US, spent most of his childhood in Switzerland.

Upon his return Scott decided to explore the country of his origin. Backpacking through the Wild West seemed like a great idea. Traveling around the US wasn't enough however and therefore before enrolling to Ithaca College, class of 1997, and spending most of his student years hidden in a darkroom, Scott decided to see the world once more. Not long after he left for Nepal to hike through the Himalayas. Then returned back to New York. After graduating college and spending several years as an assistant to a wide range of New York City photographers photographer Scott McDermott decided to hang out his own shingle.

We can find more portraiture in his current portfolio although he began his solo career as an athlete and action sports photographer.

When talking about Scott one should not forget about his contribution to the Mandela Day campaign which also inspired filmmakers Elliot Kotek and Frank Kelly to make a short film Raise My Hands. Both the photographs and the film were created to inspire individuals to take action and to change the world for the better.

Nowadays we can find him working with people from the film, music as well as the business industry and even the US government; shooting editorial and advertising campaigns for clients such as ABC, Absolut, Acer, Adidas, Bank of America, BlackRock, Bravo TV, Dell, Discovery Channel, Disney, Golf Digest, Head & Shoulders, HBO, JetBlue, Men's Health, Miramax, NBC, Nike, Old Spice, Outdoor Life, Playboy, Runners World, Sears, USA Network, Simon & Schuster, SYFY, Target, Time, Universal and many more.

His answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I would have to say the act of taking the risk to push forward creatively, personally, and professionally. Whenever I have done something to extend myself to try something new, meet new people, try an idea for the fist time, it almost always has a positive outcome in the long run. It's not always easy and for whatever reason I might not want to, but if it's scary it's usually worth doing. Nothing good ever came from playing it safe and holding back or not trying. You will never be promoted to the next level with a raise for time served in the photo industry. You have to make it happen yourself and the only way to do that is to push forward. All the time.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit scottmcdermott.com.