FOTO MISE: SVĚT UVNITŘ - souhrn fotografování a nové téma

fotograf: Roman Pastierik

fotograf: Roman Pastierik

Pokaždé, když si každých 14 dní procházím fotografie v naší flickr skupině a koukám po snímcích s TAGem právě uplynulé foto mise, mnohdy si přeji, abych mnohé z těch, které TAG nemají, jej měly. Pravidla jsou však pravidla a já mohu přijmout pouze ty, u kterých autorka nebo autor vyjádřili souhlas; právě přidáním TAGu, v dnešním případě odclonenoFMuvnitr. Pokud jste tentokrát zapomněli, těším se, že příště už budete připraveni. :) a nyní k fotografiím na téma SVĚT UVNITŘ...

Nejvíce mě zaujala fotografie Romana Pastierika, kterého mezi námi moc rád zase vidím. Jeho dvojexpozice na téma duše, života a smrti je nejen skvělým vyjádřením po stránce umělecké, ale i technické. Navíc Romanovy fotografie jsou vždy dotažené do konce. Doufám, že tě mezi námi zase brzy uvidím, pane. :)

Tak trochu doufám, že další fotografie je autoportrétem Tomáše Piňose, na jehož fotografie se také vždy těším. Nápad je to perfektní, zpracování také parádní. Konkrétně mému oku ladí menší, ale přitom dostatečná hloubka ostrosti, pomocí světla a stínu výtečně vykreslené křivky i kontrast komplexního výrazu a jednoduchosti fotografie. B&W je pak už třešničkou na dortu.

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Martina Šimková alias Čestmíra! Perfektní zpracování, technicky i umělecky nemám výtky a dlouho jsem přemýšlel a porovnával fotografii tvou a tu Romanovu. Obě jsou originálním vyjádřením autorčiny i autorovy vize, Romanova na mě však “dýchla”, a proto je na "titulní straně" jinak mi je poctou, že ses u nás, Martino, dnes objevila.

fotograf: Martina Šimková

fotograf: Martina Šimková

Fotograf Martin Duchač je u mě mistrem vyjadřování se obrazem, které není okaté, člověk na jeho tvorbou musí přemýšlet a jakmile mu to dojde, jeho fotografie si oblíbí. Dodnes si pamatuji velkou většinu z Martinových fotografií, které se u nás objevily. Jako vždy výtečná práce! Konkrétně spojení na první pohled "nespojitelných" věcí je absolutně perfektní!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A na závěr Lenka Vesecká, jejíž autoportréty také se zájmem pozoruji. Tématika je jasná, vyjádření a zpracování povedené. Osobně mi trochu chybí dramatičtější světlo, které by dodalo na mystérii, ale jinak také zajímavá práce.

fotografka: Lenka Vesecká

fotografka: Lenka Vesecká

Možná si dokážete představit, jak skvělým zážitkem je pění ód na vaše fotografie. Doufám však, že jejich samotná tvorba byla ještě lepší, neboť proto foto mise máme. Abychom v nich ale mohli pokračovat, je třeba zadat nové téma... OKNO. Metonimie, metafora i vyjádření doslovné bude přijato!

Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMokno, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMokno nejpozději do úterý 3. prosince 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.