INTERVIEW: fotografka Mariela Feliz Fernandez - "Dokud má inspirace trvá, tvořím."

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-01.jpg

Přeji vám krásný den, přátelé a kamarádi dobré fotografie. Dnešní mladá fotografka se již v 16letech rozhodla být úspěšná profesionální fotografkou a od té doby na svém snu nepřestala pracovat...

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-p.jpeg

MARIELA FELIZ FERNANDEZ je dvadvacetiletá talentovaná freelance fotografka z Dominikánské republiky v současnosti žijící v New York City, která již ve svých třinácti letech v sobě objevila vášeň pro fotografování lidí. Začala na sobě pracovat tvorbou autoportrétů a dnes, obklopena týmy lidí, tvoří vizuálně silné fashion, glamour a portrétní fotografie pro klienty z NYC a okolí. Její tvorba je plná hlubokých a intenzivních emocí a velmi věrně kopíruje její osobnost.

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala tvořit umění s pomocí svého fotoaparátu?

Když mi bylo 13, nebo 14, dostal se mi do ruky můj první fotoaparát, kompakt od Olympusu, s nímž jsem začala převážně tvořit autoportréty. Byla jsem neustále online na různých stránkách zaměřených na umění jako Deviant Art a právě tam jsem se začala setkávat s nemalým počtem skvělých fotografií. První dvě fotografky, které jsem tam objevila a které mě dodnes inspirují, byly Lara Jade a Zemotion; pohled na jejich tvorbu a pozorování její evoluce je mi dodnes inspirací. Od malička jsem byla v různých směrech neustále kreativní a jakmile jsem objevila moc fotografie, věděla jsem, že jsem narazila na něco, pro co jsem byla stvořena a co budu dělat do konce života.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-03.jpg

Proč fotografuješ nyní?

Stále ze stejných důvodů, jaké jsem měla jako teenager. Protože fotografování umožňuje lidem vidět věci z různých úhlů pohledu. Fotografie umožňuje lidem vidět a cítit, co ty sám cítíš. Je to je to prostě úžasné médium plné kreativity, nápadů a představivosti. Nejsem si vědoma jediné věci, kterou bych na něm neměla ráda. Focení mě prostě doplňuje.

Živíš svého uměleckého ducha a svou kreativitu pouze fotografováním?

Ano. Vlastně převážně ano. (smích) Vlastně umím zpívat, docela dobře kreslit a čas od času moc ráda píši, nicméně fotografování je bezesporu jediným ventilem mé kreativity.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-02.jpg

Pociťuješ potřebu se specializovat resp. tvořit fotografie spadající do určitého fotografického žánru?

Ne tak úplně. Když jsem si v 16letech řekla: "OK, chci být fotografkou," byla jsem otevřená pro cokoliv. Časem jsem se však intenzivně zamilovala do portrétu, glamour, a fashion fotografie. Nenazývala bych to potřebou, ale je to něco, o co v současnosti usiluji.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-05.jpg

Kde a jak sdílíš své fotografie s okolním světem?

Všude a kdekoliv můžu. Jsem nadšená a vděčná za technologii a společenské sítě. Mé fotografie najdeš na mé osobní webové stránce, Facebooku, Instagramu, Twitteru, Google+, Pinterestu, Tumblru, etc. Jednoduše svou tvorbu nahrávám na web každému k vidění a také abych se se světem podělila o svou kreativitu.

Jakou největší překážku na cestě za tvorbou dobrých fotografií jsi musela překonat, nebo stále překonáváš?

Pár se jich našlo... (smích) Řekněme ale, že díky některým fotografiím má nechuť pro retušování pupínků díky poněkud vzrostla.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-06.jpg

Vyděláváš si tvorbou fotografií? Co děláš, aby se z toho stalo něco pravidelného a ne pouze ojedinělá událost?

Bohužel nijak značně, ale dost na to, abych si udržela střechu nad hlavou a jídlo v kuchyni. Stále upozorňuji druhé na svou tvorbu. Vždy jsem otevřená novým projektům a spolupráci s jinými lidmi. Často se snažím vyjít vstříc cenou, abych s nimi zabookovala focení... Být fotografkou na volné noze uprostřed New York City, není snadné.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-04.jpg

Mnozí fotografové říkají, že kdyby měli lepší vybavení, tvořili by lepší fotografie. Zažila jsi někdy tento pocit?

Někdy zažívám chvíle, kdy si přeji, abych měla více vybavení, ale zjistila jsem, že když jsi dobrý s tím, co máš, tak na tom stejně nezáleží. Tvořím tedy s tím co mám a upgrade mého vybavení nastává jen když je 100% nutný.

Co děláš, aby tvé nápady nezapadly a staly se z nich fotografie?

Snažím se je realizovat, jak nejdříve jen můžu. Kdekoliv můžu, poptávám modelky, sestavuji nutný tým pro realizaci, třebaže i bez úplného týmu jsem schopna tvořit. Dokud má inspirace trvá, tvořím. Na Pinterestu často tvořím tzv. mood boards možných focení a/nebo je sepisuji do sešitu a pak je sdílím s kýmkoliv, kdo je schopen mi s jejich realizací pomoct.

mariela-feliz-fernandez-fotografie-fotografka-interview-nyc-odcloneno-foto-07.jpg

Jaké jsou tvé dlouhodobé plány s fotografováním?

Abych byla známá pro svoji tvorbu. Dala jí patřičnou hodnotu. A užila si život tím, co mám nejraději; fotografováním.

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešní fotografky? Více najdete na:mffphotography.net

© Copyright Mariela Feliz Fernandez 2013 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

MARIELA FELIZ FERNANDEZ is a talented 22 year old Santo Domingo born Dominican freelance photographer living in New York City who, since she was 13 years old, has been passionate about making photographs of people. To learn the craft she started with self-portraits then naturally progressed into working with clients, surrounded by a creative team, making her ideas for glamour and portrait photographs a reality. Her work is intense, emotionally deep and visually striking fashion, furthermore one can truly see her personality in each photograph she creates.

Who or what inspired you to take your camera and start making art?

Well, I held my first camera which was a point and shoot Olympus back when I was 13-14 years old and from there I started doing self portraits mostly. I was always online in different Art websites like Deviant Art where I started seeing a lot of great photography. Two of the first photographers I ever knew of and that really inspire me still to this day are Lara Jade & Zemotion; seeing their work, seeing how they have evolved with their work was and is very inspiring. Since I was very little I've always been creative in many outlets, when I discovered the power of photography I knew that was what I was meant to do for the rest of my life.

Why do you make photographs now?

Still for the reason why I did it back then being a teenager. Because photography can let people see things in other perspectives, photography can make people feel and see what you feel. It's just very amazing outlet full of creativeness, ideas, imagination... there's no single thing I don't like about photography, it just completes who I am.

Is photography your sole creative outlet?

Yes, mainly yes. ( laughs ) Uhm, I know how to sing, I kind of know how to draw, I like to write from time to time, but photography, yes definitely is my sole creative outlet.

Do you feel a need to specialize in a specific genre of photography?

Not really. When I said: "OK, I want to be a photographer" when I was 16 years old; I was really open to everything, but with time I've developed an intense love for Portrait, Fashion & Glamour photography. I wouldn't call it a need, but it's what I'm currently striving for.

How and where do you share your photographs with the world?

Everywhere. Wherever I can. I'm very fond and thankful for technology and social media. My websiteFacebookInstagramTwitterGoogle+PinterestTumblr, etc... the list just goes on. How? Well I just upload my work online for people to see and to be able to share my creativity with the world.

What was the most difficult obstacle you had to overcome to make a good photograph?

There's been a couple... ( laughs ), but lets just say I think that my loathe for retouching pimples has grown thanks to some photographs.

Are you making any money through your art? If so, What do you do to make it last and not to be it just a one time thing?

Sadly not immensely, but it is enough to keep a roof over my head and food in my kitchen. I just keep spreading the word about my work like crazy, I'm always open for new projects and working with new people. I often do reasonable specials for people in general to book a photo shoot. Being a Freelancer in the middle of New York City, is not easy.

Have you ever felt like not having good enough equipment was stopping you from making good photographs?

Sometimes I've had my moments where I wish I had more equipment than I do but I've learned that it really doesn't matter much if you are good with what you have, I work with what I have and when I can the equipment upgrade just comes through when it's 100% necessary.

What do you do to make your ideas into photographs and not just have them to fade away?

Make it happen as soon as possible! I post castings everywhere, build the necessary team to make it happen and even without a full team I'm quite happy. As long as I'm inspired, it's happening. I go on Pinterest often and create mood boards of possible photo shoots and/or write them down on a notebook and then share it with who ever is available to help make it happen.

What are your long term goals regarding photography?

Being known for my work. Giving my work it's proper value. Living out of what I love to do the most; Photography.

 

For more information about Mariela and her amazing photographs please visit: mffphotography.net

© Copyright Mariela Feliz Fernandez 2013 All Rights Reserved for all photographs featured in this post.