FOTO MISE: OUTDOOR - sourhn fotografování + nové fototéma

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Každý den, kdy nám trvala foto mise na téma OUTDOOR, jsem měl radost z počasí, světla i větru, který nám příroda dopřála, a třebaže jsem čekal alespoň jeden snímek létajícího draka, i tak mám z fotografií, jež jsem našel na flickru i v naší G+ komunitě pod příslušnými TAGy velkou radost…

Martin Duchač zazářil svou fotografií hořícího keře, jejíž význam jde natolik do hloubky nejen našeho tématu, že jsem ji musel vybrat na "titulní stranu" dnešního souhrnu. Světlo + expozice, barva + kompozice i perspektiva jsou vskutku vydařené. Mou oblíbenou částí je pravý vzhůru vstoupající plamen, právě který mě vede k hlubokým úvahám. Výtečná práce, Martine!

Lenka Veselá a její práce s lidským tělem a přírodou mi navozuje podobné podobné úvahy jako Martinova fotografie, třebaže Lenka vyjádřila naše téma po svém. Technicky je fotografie také velmi zdařilá, hlavně načasování skoku resp. jeho zachycení je perfektní a celý snímek působí velmi přirozeně. Pravá strana modrých kalhot je možná o něco více světlá, než bych si představoval, avšak to je jen malý detail ve srovnání s obsahem fotografie, jenž vidět není, ale každý mu rozumí…

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Výtečný nápad i volba velmi dobře provedeného převodu do B&W, Luboši! Trochu mě ruší fakt, že fotografie vlevo je o trochu větší, než ta vpravo, nicméně věřím, že se jedná pouze o můj pohled. Jinak parádní práce (nejen se sekáním dřeva)! :)

fotograf: Luboš Račanský

fotograf: Luboš Račanský

Protože fotografie vybírám bez ohledu na jejich autora, občas se mi stane, že vyberu fotografii jednoho člověka do souhrnu dvakrát… Martiova fotografie z fotbalu přes šňůru resp. nohejbalu je výtečným uměleckým kouskem, který jsem nemohl vynechat. Aniž bych si přečetl její název, hned jsem věděl, o co jde a zachycená lidskost a gesto i barva a celkově technická stránka fotografie mě uvádí do dětství, kdy jsme s klukama a občas nějakou holkou hráli na jaře, v létě i na podzim na hřišti od rána do večera.

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A na závěr fotografie fotografa, foto-misní legendy, jménem Pavol Parikrupa. Mile rád tě mezi námi opět vidím. Z mého pohledu fotografie výtečně vystihuje outdoor, nejen z hlediska houbaření jako venkovní aktivity, ale hlavně díky muchomůrce a na první pohled chaotickým větvičkám a rozostřenému klobouku, naznačující možné nebezpečí, jenž nás v přírodě čas od času může potkat.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Po každé foto misi resp. po sepsání a podělení se s vámi o pět fotografií, které mě skutečně zaujaly, jsem moc rád a vážím si, že mezi námi jsou fotografové a fotografky, kteří rádi fotografují a rozšiřují pole své kreativní působnosti. A jaké téma si dáme na příště? SOUKROMÍ. Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMsouk, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMsouk nejpozději do úterý 22. října 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.