FOTOVIDEO: fotograf Elliott Erwitt v Praze, Jan Mlčoch a fotografie ženy, Jana Kašpárková etc.

© FotoVideo

© FotoVideo

V novém listopadovém čísle 17. ročníku časopisu FotoVideo s Alenou Šreflovou na titulní straně mě asi nejvíce zaujala dvoustrana s B&W fotografiemi Magnum fotografa a mistra černobílé street fotografie jménem Elliott Erwitt, jehož fotografie budou již počátkem listopadu k vidění v příjemném a intimním prostředí pražské Leica Gallery, a také...

...rozhovor s Janou Kašpárkovou o jejím Week of Life resp. Year of Life projektu. Konkrétně mě potěšila zmínka o tom, jak ji projekt přivedl do kontaktu s lidmi s podobným zájmem o fotografování a dokumentování denního života. Vždy mám z podobných případů velkou radost a těší mě, že fotografování nepřestává lidi, v době kdy si jsme si mnozí cizí, k sobě vést.

© Elliott Erwitt, FotoVideo

© Elliott Erwitt, FotoVideo

A v neposlední řadě mi do oka padl i článek o tvorbě fotografa Jana Mlčocha. Jeho umělecké černobílé fotografie zachycující ženskou energii při aktu sebeuspokojení otevírají člověku dveře do světa, jenž mnozí mají tendenci schovávat, a vznáší nejednu otázku nad lidskou sexualitou.

A to je ode mne pro tento měsíc o novém vydání magazínu o fotografování a videu vše. Pro více informací navštivte ifotovideo.cz.