FOTO MISE: SOUKROMÍ - souhrn + nové fototéma

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Když jsem vymýšlel téma právě uplynulé foto mise, SOUKROMÍ, zdaleka jsem nečekal, jak osobních fotografií se v našich fotoskupinách na flickru a google+ dočkám. Moc mě těší, že jsou mezi námi tak talentovaní fotografové a fotografky i že je téma soukromí pro vás tolik zajímavé. Každý z vašich snímků, jenž jste pod příslušnými TAGy na flickru a v naší G+ komunitě publikovali, by si zasloužil v dnešním souhrnu být a vybírání pouze pět fotografií nebylo ani zdaleka úkolem jednoduchým...

Nejvíce mě zaujala fotografie, jíž vytvořil Pavol Parikrupa, zabývající se hned několika rovinami našeho tématu. Po stránce technické i umělecké fotografii nemám co vytknout, každý čtvereční milimetr je perfektně využit a B&W provedení je výtečnou volbou. Co mě však zaujalo nejvíce je přirozenost, surovost a nestrojenost této fotografie. Skutečně výborná práce!

Na fotografie Lenky Veselé se také s přibývajícími foto misemi začínám stále více a více těšit. Imponuje mi, že je Lenka všechny tvoří v jedné lokaci, listnatém lese, vždy využívá autoportrétu a vždy vytvoří něco nového a originálního. Na Lenky fotografie se dá dívat i srdcem a to je pro mě znak dobré fotografky. Nejen technicky a jako obvykle zdařilá tvorba!

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Vyjadřování se obrazem je pro Tomáše Piňose také snadnou záležitostí. Málokterý z jeho snímků se nesetkává s pochopením. Podobně jako Pavol a Lenka, i Tomáš pracuje v několika významových rovinách soukromí. Jako Lenka využívá vizuální jednoduchosti a téma zpracovává komplexně i esteticky přijemně. Deka na pozadí nejen zjednodušuje jeho scénu, ale také ji dodává pocit intimnosti. Parádní oko, Tomáši!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Abych byl upřímný, musím se přiznat, že při prvním pohledu na fotografii Martina Duchače jsem neměl soukromí ani zdaleka na mysli. Fotografie se mi však líbila, nejen svou ponurou atmosférou, ale i kompozicí a selektivním zaostřením resp. rozostřením popředí, a tak jsem u ní zůstal a díval se dál. A pak mi to došlo. Skvělá práce, Martine!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Na závěr jsem zvolil fotografii Lukáše Kostky, kterého mezi námi dnes vítám poprvé. Moc s mi líbí využití barev i jejich manipulace, a třebaže mě zpočátku poněkud rušili židle za hamakou, nakonec jsem si uvědomil, že vlastně moje oko drží u modrého telefonu i gesta fotografovaného člověka. Moc rád tě mezi námi vídím, Lukáši, a těším se, že se do mise zapojíš i příště.

fotograf: Lukáš Kostka

fotograf: Lukáš Kostka

A to je pro dnešní krásný den vše, přátelé fototgrafování i dobré fotografie. K tématu na příští necelé dva týdny mě tentokrát inspiroval Přemek fotografiemi s názvem Hradecké "Nahamba", o které se s námi podělil prostřednitvím naší G+ odcloněno.com komunity, a tak nové téma zní: FOTO-REPORT a může se jednat absolutně o cokoliv!

Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMreport, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMreport nejpozději do úterý 5. listopadu 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.