FOTO MISE: Tipy k fotografování - OUTDOOR + Born Into Brothels

Mnozí se pohybujeme venku. Téměř všichni ráno otevíráme okna a nehledě na čas, ať chvátáme, nebo ne, vyhlížíme ven. Sluneční svit nám rozjasňuje tvář. Dodává na optimismu a radosti do nového dne. Mnozí máme slunce v duši, a tak i v případě mraku, deště nebo sněhu vidíme svět pozitivníma očima. Kolik z nás si však za běžného denního shonu všímáme věcí, jež mnozí běžně přehlíží…?

Kolik z nás píše cestou po městě emaily, zprávy, tweety etc. zahleděně do malé obrazovky našeho mobilního komunikátoru, dveří do virtuálního světa, nevšímajíce si krásných momentů, výhledů, detailů, vůně vzduchu, odrazů světla apod.? (Street fotografové i krajináři ví, o čem mluvím.)

OUTDOOR je téma, kterým bych nás chtěl vyhnat ven, všimnout si našeho okolí, zaznamenat naše činnosti venku nebo zajímavé chvíle druhých, obvykle trvajících jednu nebo dvě vteřiny, v nichž se však nechá pořídit stovky fotografií.

Pro inspiraci bych vás rád upozornil na výtečný, filmovým Oskarem oceněný film, BORN INTO BROTHELS, zaměřený na rodiny a převážně děti indických sexuálních pracovnicí, které jsou nejen tamnějšími úřady mnohdy přehlíženy.

Nezvyšujme procento chodců narážejících do sloupů s boulemi na hlavách a rozbitými telefony. Radujme se z nedokonalého a krásného světa kolem nás. Oslavme naše bytí alespoň jednou fotografií! Své fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMoutd, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMoutd a to nejpozději do úterý 8. října 2013 do 22:00.