Jak na fotografie s efektem hořícího ohně

ohen-koncentrace-fotografie-uspech-foto-odcloneno.png

Dívali jste se někdy dlouze na hořící oheň, kousek po kousku konzumující dřevo, zahřívající naše tělo a jemně osvětlující tváře kolem nás? Všimli jste si jak záře jednoho ohně za bezprostředního pohledu koncentruje naši pozornost, nechává naši mysl soustředěnou a přesto klidnou, i jak málo jsme si přitom vědomi našeho okolí? Dokázali jste někdy vytvořit fotografie s podobným efektem? Mají na lidi podobný účinek? Snažíte se o něj? Jak vyjmout diváka z reality a provést jeho oko i mysl jedinou fotografií do jeho vnitřního světa?

Inspirace pro takové fotografie je všude kolem nás. Jeden obrázek vyvolávající ty správné emoce a pocity dokáže vytvořit téměř každý z nás. Co ale dělat, aby všechny naše fotografie měli u lidí jasný úspěch?

Pomocí průhledné lepící pásky a cca. dvaceti svých nejlepších fotografií vytištěných na velikost 10x15cm vytvořte leporelo a požádejte malé přibližně 4leté děti, ať už vaše nebo ratolesti svých přátel, aby si vybraly tři, které pro ně do příště vytisknete a které si budou moct nechat.* A věnujte pozornost jejich procesu porovnávání i třem konečným vítězům.

Neptejte se jich však proč vybraly právě dané tři. Sami se na ně zahleďte a postupně si uvědomte, co je odděluje od ostatních a až příště při předávání se zeptejte, proč děti chtěly právě tyto tři. Pravděpodobně budete překvapeni...

*obsah fotografií by samozřejmě měl být věku úměrný