FOTO MISE: Tipy k fotografovaní - SOUKROMÍ

V souvislosti s poslední aférou americké bezpečnostní agentury resp. jejího vstupu do osobních životů mnohých obyvatel naší planety se otázka nejen bezpečnosti našich dat, ale i významu soukromí obecně, dostala do popředí mnohých z nás.

Někteří dělají výzkumy a píší studie o mladé generaci, která by raději vyměnila své soukromí za bezpečnost, jiní se po vzoru Orwella příčí a hledají způsoby ochrany svých osobních životů před bystrozrakým okem vše a navždy si pamatujícího velkého bratra. Mnozí ale nedávali pozor. Kdo čteme TOS, když si zakládáme účty na společenských sítích?! Většinou jsme zůstali koukat a již jen reagujeme na dobu, kdy se díky chytrým telefonům i rostoucí aktivitě na internetu nenápadně a dobrovolně vzdáváme životů za zavřenými dveřmi.

Newyorkský fotograf Arne Svenson si se soukromím druhých nedělá velké starosti, a třebaže byl pro svůj projekt THE NEIGHBORS založený na fotografování sousedů skrz jejich nezakrýtá okna souzen, spor vyhrál a podnětně upozornil na otázku práv na naše soukromí - ať jsme kdekoliv.

Vincent Versace říká: Pero je mocnější než meč, ještě mocnější než pero je fotoaparát. Co pro nás znamená soukromí? Je třeba si jej chránit? Je lepší vše vystavit na odiv druhým?

Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMsouk, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMsouk nejpozději do úterý 22. října 2013 do 22:00.