Jak překonat limity naší fotografické tvorby?

ego-limity-fotografovani-limit-foto-tvorba-kreativita-odcloneno.png

Experimentujete a riskujete? Zkoušíte nové věci? Investujete velkou část svého já do vaší tvorby? Nebo raději sedíte doma v klidu a bezpečí a "zlepšujete se" konzumováním všech dostupných informací, tipů a triků o fotografování před monitorem svého počítače?

Včera v noci jsem po relativně dlouhém dnu téměř neměl sílu udržet své oči otevřené, avšak jakmile jsem narazil na nový článek na 99U s názvem Get Over Yourself: How Your Ego Sabotages Your Creativity, musel jsem odchod do postele na několik minut ještě odložit.

Todd Henry se ve svém článku zabývá naším já, kterým si často bráníme v růstu i kreativitě, neboť si buď hrajeme na oběť, přehnaně se obhajujeme a nebo se snadno necháváme vyvést z míry. A to ve většině případů škodí naší kreativitě, plodné spolupráci s ostatními apod.

Celý článek je dobrý a myslím, že stojí za přečtení každému z nás, konkrétně bych vás ale rád upozornil na jednu výtečnou větu:

Jiní se vznášejí v oblastech, které vnímají jako bezpečné, protože by raději žili v iluzi nezranitelnosti, než aby objevili své limity.

-Todd Henry

Právě poznáním našich limitů jsme schopni o jejich prolomení, posunutí se dál i k produkci lepší tvorby, ať už se jedná o hudbu, obrazy, fotografie, knihy nebo cokoliv jiného ...nehýčkejme zbytečně naše drahé ego. ;)