FOTO MISE: NOVÉ ZAČÁTKY - souhrn fotografování a foto-téma na příště

Doufám, že si užíváte příjemný, po několika dnech opět nedeštivý, den a vítám vás u souhrnu další z našich pravidelných foto misí. Tentokrát jsme fotili na téma Nové začátky, a třebaže fotografií bylo méně, vaše kreativita a skvělé nápady to snadno vynahrazují.

Nejvíce zaujaly jikry talentovaného Tomáše Valenty, převážně pro technickou kvalitu snímku, ale také jeho důvtip. Osobně jsem si musel přečíst, na co jsem se díval, nicméně jakmile jsem prozřel, Tomášova povedená fotografie se mi líbila čím dál víc.


Reakce fotografky Sabriny Stýblové na současnou situaci propouštění vězňů v důsledku novoroční milosti prezidenta Klause je také skutečně vydařená. Osobně se mi moc líbí jaksi nahnutá perspektiva Sabrinina černobílého snímku tohoto nečernobílého "problému".


Fotografii Petra Gajdošíka jsem mezi "zaslanými" také rád uviděl. Kladně bych ohodnotil nápad, kompozici, volbu ponechat snímek v barvě, ale osobně bych jej lehce desaturoval a pohrál si s kontrastem pro jaksi industriálnější vzhled - to už je však pouze moje perspektiva.Na tvorbu Luboše Račanského se s každou novou foto misí čím dále více těším. Opět bych vyzdvihl důvtip, nápad, skvělou kompozici i provedení. Ilustrativně jsem vyretušoval kabel, ale to už je jenom estetický detail. Tvé fotografie, Luboši, pohladí na duši.A na závěr jsem zvolil snímek Martina Duchače, který bych prosvětlil, ale jinak se mi takové zpracování našeho tématu moc líbí.A na závěr závěru bych rád přidal ještě malý bonus, jímž je fotografie Kamila Zachara, kterou jsem objevil až poté co padla deadline, nicméně jsem ji nechtěl vynechat, neb je to vcelku povedená fotografie. Co myslíte? :)

Z dnešní foto mise mám skutečnou radost, a třebaže to říkám těměř každou druhou středu v měsíci, na faktu to nic nemění. Jsem moc rád, že můžeme takto společně tvořit a naplňovat naše životy radostí a kreativitou. A jaké téma si dáme na příště? Pokud se nemýlím, ještě jsme nefotili budovy, domy a jiné stavby, a proto do úterý 22. ledna 2013 je ARCHITEKTURA s flickr TAGem odclonenoFMarch, kam můžete přidávat fotografie bez čekání. A na Google+ se brány otevřou příští středu.


Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odclonenoBudu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.