FOTO MISE: Info a tipy k fotografování - VÝSTAVA

Výstava. Všichni více či méně vystavujeme. Ať už se jedná o čin úmyslný, a nebo neúmyslný. Proč, jak a co ale vystavujeme, to záleží na každém z nás.

Někdo vystavuje svou vnější krásu, neustále se pozoruje, upravuje, předělává a dodělává a když to přehání, dosahuje i těch nejvyšších hodnot narcismu. Jiný vystavuje svou vnitřní krásu svými činy a podobně jako Matka Tereza, Jan Pavel II., Martin Luther King Jr., Nelson Mandela nebo dokonce Picasso, Dalí, Gogh, Miró, Vinci či Avedon, Penn, Arbus, Leibovitz, Spielberg, Bergman, Allen a další jako Tesla, Edison, Bell, Einstein nebo Aristotelés, Seneca, Platón etc. se snaží a více či méně zlepšují současný i budoucí svět. Mnozí z nás fotografů se honíme za krásou, válkou, radostí i strastí a mačkáme spouště našich fotoaparátů s úmyslem obohacení lidí kolem nás a částečně i celého světa.

Když jsem téma VÝSTAVA minulý týden vyhlásil, vůbec jsem si neuvědomoval, jak je pro nás vizuální umělce příznačné, jak moc se s ním dá pracovat a jak málo stačí vám do fotografování na toto téma kecat. :)

Určitě neváhejte tvořit fotografie lidí, co se vystavují, nebo vystavte sami sebe, avšak neváhejte vystavit svůj vnitřní svět a svůj pohled na svět kolem vás. Máte z něčeho radost či vás naopak něco trápí? Namiřte tím směrem svůj fotoaparát a stiskněte spoušť.

O jednu věc bych vás však rád poprosil, nehledejte pro tuto foto misi sami sebe v archivu. Vytvořte novou fotografii a podělte se s námi o ni prostřednictvím příštích 14 dní. Neupsal jsem se? 14 dní? Nemá být souhrn už příští týden? Protože si nejsem jistý, jestli by nám dva týdny na toto velmi komplexní téma stačily, rozhodl jsem, že mu zde na odcloněno.com budeme věnovat o týden více a v závěrečném souhrnu se tentokrát možná objeví více než 5 obvyklých fotografií.

Již teď se nemůžu dočkat vašich snímků a těším se na úterý 12. února 2013, až si po desáté hodině večerní, dokdy je třeba snímky nahrát, půjdu všechny vaše fotografie prohlédnout na flickru v naší foto skupině pod TAGem odclonenoFMvyst či na v Události/Event na Google+.