Danny Goldfield - THE BEST FOTO "THING"

Mrazy nám pomalu povolují a já, ostatně jako každé úterý, pro vás mám další výtečnou a zamyšlení provokující odpověď jednoho z nejlepších fotografů současného světa na naši jednu otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Minulý týden se s námi podělil o svůj pohled na věc výborný fotograf ALBERTO GUGLIELMI a dnes mám to potěšení představit vám dalšího skvělého fotografa a jeho jméno je Daniel "Danny" Goldfield:

DANNY GOLDFIELD je profesionální fotograf z New York City, který procestoval celý svět se svým fotoaparátem a průkazkou na newyorkské metro.

Danny se narodil v bridgeportské nemocnici ve státě Connecticut, kde v nedalekém Fairfieldu vyrostl, strávil své dětství a počátek dospělosti. Jakmile však přišla doba výběru vysoké školy, Daniel Goldfield se rozhodl pro studium přírodních věd na Washington University v Saint Louis, kde získal bakalářský titul.

Po ukončení studia a roce cestování kolem světa se roku 1990 vrátil do NYC a přibližně deset let pracoval jako art director pro filmový a televizní průmysl, což jej nakonec dovedlo i ke studiu tohoto oboru a roku 2002 již měl i Master's Degree z American Film Institute Directing Program. Roku 2004 však začal pracovat na projektu, který jej provází na cestě jeho současným životem. Nazval jej NYChildren Project, inspiroval jej k němu Rana z Arizony a Danny se rozhodl vyfotografovat jedno dítě z každého státu na světě a aniž by opustil svůj současný domov, NYC, procestovat s "lítačkou" na metro celý svět.

© Daniel "Danny" Goldfield - NYChildren Project - Czech Republic

© Daniel "Danny" Goldfield - NYChildren Project - Czech Republic

Stále mu chybí vytvořit portrét dětí z cca. 20 zemí našeho současného světa, nicméně jeho projekt na výstavách, v publikacích i periodikách přivádí lidi blíže k sobě, boří hranice a probouzí v nás někdy opomíjený pocit sounáležitosti.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Nic. Skutečně. Dociluji nejlepších výsledků, když mám pocit, že nic nedělám, když nechvátám, nemám žádná očekávání, málo mluvím a když jsem zjednoduším technologii kolem mě, jak se dá. Věci nejlépe fungují, když se cítím jako ten, co má pouze stisknout spoušť.

Pro více informací a skvělých fotografií dnešního fotografa navštivte dannygoldfield.com.


I hope you're having a wonderful day and I would like to welcome you to our next new article from THE BEST FOTO "THING" project through which we are learning more about being better photographers every Tuesday. "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is the question some of the world's best photographers kindly answer for us and I am truly grateful. For example last week an amazing photographer ALBERTO GUGLIELMI shared his piece of advice with us and today and honored to introduce another great photographer to you, his name is Daniel "Danny" Goldfield:

DANNY GOLDFIELD is a professional photographer based in New York City who decided to travel the world with his camera and a NYC MetroCard.

Born in the Bridgeport hospital, Danny grew up in a close by town of Fairfield, Connecticut where he spent his childhood and a few of first moments of his adulthood. However when the time for college came he decided to leave for the Washington University in Saint Louis to study Science where he got his BA.

© Daniel "Danny" Goldfield - NYChildren Project - Slovakia

© Daniel "Danny" Goldfield - NYChildren Project - Slovakia

After finishing his studies in St. Louis, Danny took a year off and traveled the world. Then in 1990 he returned back to NYC and started working as an Art Director in the film and television industry which After about ten years led him to getting his MA from the American Film Institute Directing Program in 2002. Nonetheless inspired by Rana a Sikh from Arizona, in 2004 Danny started a new venture, the NYChildren Project, which has been keeping him company to present day. Armed with a camera and his MetroCard Daniel decided to photograph one child from every country in today's world. There is a catch though she or he has to be living in New York.

Currently there is only about 20 countries left however the NYChildren Project has been bringing people together, reminding them of their origin as well as their earthiness through publications, exhibits, periodicals and more since it started.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Nothing. Seriously. The best results for me come when I feel like I am doing nothing. I am not in a hurry, have no expectations, say little, and have simplified the technology as much as possible. Things are working best when I think of myself as just a button pusher.

For more information about Danny Goldfield and his amazing photographs please visit dannygoldfield.com.