FOTO MISE: ARCHITEKTURA - souhrn fotografování

Přeji vám krásný den a vítám vás u pravidelného souhrnu právě uplynulé a dle mého názoru velmi provedené foto mise. Jak mnozí z vás ví, fotografovali jsme na téma ARCHITEKTURA a já byl včera večer mile překvapen, kolik z vás se současné mise zúčastnilo. Mám obrovskou radost, že kreativita a umělecký duch nevymírá. Teď už ale k vašim fotografiím.

Nejvíce mě zaujala interpretace architektury Petra Gajdošíka. Jeho smysl pro kompozici a důvtip s jakým tvoří své fotografie mi s každou novou foto misí stále více otevírá oči. A věřím, že i vám. Co více dodat, že?!


Další provedenou fotografii během posledních čtrnácti dní vytvořil talentovaný a nám již velmi dobře známý fotograf Martin Duchač s neobvyklou a povedenou černobílou fotkou z jedné strany připomínající město a z druhé zobrazující základy nejedné stavby.


Červené schody Blanky Novotné mě také mile okouzlily. Osobně bych si lehce pohrál s barvami a při focení fotografii orientoval tak, aby křivka směřovala k pravému hornímu rohu a roh trámů se schoval za hlavní nosný sloup, ale jinak chválím perspektivu a kreativitu.


Na skvělou fotografii Michaely Egli jsem málem zapomněl, neboť ji flickr nepřidal mezi vyhledané fotografie s TAGem odclonenoFMarch, avšak po podrobné prohlídce všech snímkům v naší flickr foto skupině jsem ji naštěstí objevil. Perfektní kompozice, skvělá volba B&W ideální perspektiva a Míši vize daly dohromady výtečnou abstraktně-konkrétní fotografii. Blanka šla dovnitř, Míša ven a obě vytvořily skvělé fotografie.


Sabrina Stýblová mě také vždycky potěší kvalitní fotkou a stejně tomu bylo i dnes. Přidal bych kontrast, ale jinak se mi foto moc líbí a ještě teď nad nim uvažuji.


A na závěr mi učaroval Zdeněk Materna. Jeho obyčejná a přitom neobyčejná fotografie mi stále vrtá hlavou. Moc se mi líbí spojení komplikovaného popředí s jednoduchým pozadím, jakoby Zdeněk naznačoval, že si v dnešní době zbytečně komplikujeme život. Co myslíte?


Z dnešní foto mise mám jako obvykle nesmírnou radost a moc si vážim toho, že pro vás mohu tyto mise pořadat a že spolu můžeme neustále tvořit a naplňovat naše životy radostí a kreativitou. A jaké téma si dáme na příště? Právě jsem se vrátil z galerie, a tak vyhlašují téma VÝSTAVA s flickr TAGem odclonenoFMvyst. Na flickr můžete přidávat fotografie bez čekání již teď a na Google+ se brány otevřou příští středu po publikaci tipů a mé interpretace současného tématu, které bude trvat až do úterý 29. ledna 2013 .


Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.