Alberto Guglielmi - THE BEST FOTO "THING"

Jak víte, každé úterý se s námi jedni z nejlepších fotografů a fotografek současného světa dělí o svou odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" A já se každé úterý štípu do ramene, neboť mám pocit, že sním. Tolik úžasných fotografů a fotografek jako například ANDERS OVERGAARD, kterého jsme tu měli minulý týden, se s námi dělí o svůj čas, časem nabytou moudrost a zkušenosti... Osobně si toho velmi vážím a věřím, že vy také. Určitě se ale už nemůžete dočkat dalšího skvělého fotografa a jeho odpovědi, a tak již nebudu déle zdržovat a představím vám fotografa jménem Alberto Guglielmi:

ALBERTO GUGLIELMI je profesionální fotograf z New York City, jehož specializací je fotografování lidí a jim podobným stvořením pro reklamu, editoriál a komerční účely.

© Alberto Guglielmi

© Alberto Guglielmi

Již od útlého dětství fotografoval, avšak, když přišla doba na výběr kariéry, zvolil si vedle profesionálního windsurfingu a snowboardingu studium ekonomie na Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli. Nicméně po letech ve světě korporací a vypracování se až na post Vice-Prezidenta mezinárodní společnosti se specializací na branding a design se Alberto rozhodl pověsit oblek a kravatu na hřebít, uspořádat výstavu jeho portrétů v NYC a pustit se do aktivity, která mu byla od mládí blízká.

© Alberto Guglielmi

© Alberto Guglielmi

V současnosti se Alberto Guglielmi zabývá tvorbou dechberoucích a komplexních fotografií pro klienty jako Lavazza USA, RRD International, Montecristo, RealBeDifferent, Plastik a mnoho dalších a v nedávné době byl také vybrán jako jeden z TOP 50 světových fotografů pro RedBull Illume výstavu, která do dneška cestuje po celém světě.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Myslím, že tou nejlepší věcí, kterou jsem kdy udělal, bylo mé nadšení z fotografování, učení se fotografickým technikám, čtení všeho, co se dalo, studování světla a hlavně koukání se kolem sebe. Prohlížení si a studování fotografií, ale i reálného života a filmů.

Pro více informací o dnešním fotografovi jménem Alberto Guglielmi a mnoho jeho fotografií navštivte albertog.com.


Every Tuesday I feel lucky and blessed at the same time as I can share one more answer some of the world's best photographers give me to the one and only question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" with you. For example last week a wonderful photographer ANDERS OVERGAARD shared a great one with us and today I would like to introduce you another great photographer, Alberto Guglielmi, and share his simple yet powerful answer with you:

ALBERTO GUGLIELMI is a professional photographer based in New York City who specializes in making photographs of people and similar creatures for advertising, commercial and editorial purposes. 

Since he was a little boy, Alberto was taking photographs however he wasn't always thinking of photography as his main career so when the time for college came he decided to study Economics at the Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli while pursuing a career of a professional windsurfer and snowboarder. After Alberto Guglielmi climbed the corporate ladder up to a position of Vice-President of a international company specializing in branding and design he decided to leave the suit and tie at home and show his work at a portrait exhibition in New York. 

© Alberto Guglielmi

© Alberto Guglielmi

Nowadays Alberto is making breathtaking and complex photographs for clients such as Lavazza USA, RRD International, Montecristo, RealBeDifferent, and Plastik to name a few and he's also been chosen one of the worlds top 50 photographers for RedBull Illume, a sculptural photography exhibit that continues to travel internationally.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I think the best thing I've ever done was to just be passionate about photography, to learn the technique, to read everything, to study the light, but mainly to look. To look and study photographs, real life, and movies.

For more information about Alberto Guglielmi and his photographs please visit albertog.com.