Anders Overgaard - THE BEST FOTO "THING

Každé úterý jsem o trochu více vděčný, neboť mám to potěšení podělit se s vámi o odpověď jednoho z nejlepších fotografů současného světa na naši jednu otázku "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Minulý týden jím byl úžasný a talentovaný RANDAL FORD a dnes bych vám rád představil dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Anders Overgaard:

ANDERS OVERGAARD je profesionální fotograf z dánského města Helsingor, kde vyrostl a již od svých deseti let trávil čas s fotoaparátem v ruce fotografováním svých přátel. A když pak přišel čas na studium, Copengahen Graphic Design School byla jasnou volbou.

Po studiu Anders Dánsko na několik let opustil. Nejprve pro Paříž, kde strávil rok v učení u fotografa jménem Gilles Bensimon. A poté pro New York, kde jej čekala práce u skvělého a světem proslulého fotografa jmeném Bruce Weber s nímž Anders Overgaard strávil pět let před tím, než si v NYC založil vlastní business.

© Anders Overgaard

© Anders Overgaard

Dnes tráví čas mezi New Yorkem, Londýnem a Copengahenem, nejen kde tvoří úžasné fashion, komerční fotografie celebrit i méně známých lidí pro periodika jako je Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Vogue, GQ, The New York Times Magazine a mnoho dalších a mezi jeho klienty najdeme mezinárodně známé firmy jako Estee Lauder, Saks Fifth Avenue, Nautica, Ralph Lauren, Gap a další.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Jedinou nejdůležitější věcí, kterou jsem kdy udělal, abych se stal lepším fotografem bylo pracování po dobu pěti let jako asistent fotografa jménem Bruce Weber. Zkušenost, jíž jsem získal, pracováním v přímé blízkosti tak skvělého fotografa jako je Bruce, byla neocenitelná pro učení se jak o businessu, tak o kreativní tvorbě. Bruce má úžasnou pracovní etiku a ta byla ve velké míře přenesena i do mé práce.

Pro více informací o dnešním fotografovi jménem Anders Overgaards a pro jeho skvělé fotografie prosím navštivte andersovergaard.com.


Every Tuesday I'm a little bit more grateful than usual as I have the amazing opportunity to share yet another answer to our one photography question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" one of the world's best photographers gave me to share with you. Last week RANDAL FORD was the wonderful and talented one and this week I would like to introduce you to another great photographer, Anders Overgaard:

ANDERS OVERGAARD is a professional photographer born in Helsingor, Denmark, where he spent his childhood with a camera in his hand making photographs of his friends since he was 10 years old. After his child years were over and the time for college came the Copenhagen Graphic School of Design was his choice.

© Anders Overgaard

© Anders Overgaard

After school Anders decided to leave Denmark for a few years. First for Paris where he spent a year learning from the photographer Gilles Bensimon and then for New York to work as a photography assistant for the great and world renowned photographer Bruce Weber with whom Anders spent five amazing years before he founded a photography business of his own.

Nowadays also word renowned photographer Anders Overgaard spends time in New York, London and Copenhagen making fashion, advertising and celebrity photographs for magazines such as Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Vogue, GQ, The New York Times Magazine and internationally known brands such as Estee Lauder, Saks Fifth Avenue, Nautica, Ralph Lauren, Gap and many more.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The single most important thing that I did to become a better photographer was to work as Bruce Weber's assistant for 5 years. The experience I gained from working so closely with such a great photographer as Bruce was invaluable to learning about the business and working creatively. Bruce has an amazing work ethic, which has carried over greatly to my work.

For more information about Anders Overgaard and his breathtaking photographs please visit andersovergaard.com.