FOTO MISE: VÍCE OTÁZEK NEŽ ODPOVĚDÍ - souhrn fotografování

Vítám vás u dalšího sourhnu opět povedené foto mise, tentokrát na téma VÍCE OTÁZEK, NEŽ ODPOVĚDÍ. Než se však dostaneme k samotným fotografiím, dovolte mi zastavit se u Google+. Moc mě těší, že se právě G+ Události osvědčují pro přidávání fotografií i že mám tu čest přivítat mezi námi další velmi talentované fotografy. Konkrétně bych rád přivítal Vlastu Ratislavovou, Leoše Paila, Tomáše Piňose a moc rád mezi námi vidím i tři sta šedesáti stupňů si vědomého Jana Vršínského. :) A nyní již k fotografiím...

Dnes jsem měl vážně problém se rozhodnout, jakou fotografii dát na "titulní stranu" tohoto souhrnu, neboť v podstatě všechny fotografie, které jsem našel na G+ i na flickru jsou velmi povedené. Už vybrat pouze 5 z nich nebylo snadné, nicméně nakonec jsem to vyřešil jaksi pocitově resp. využil jsem své subjektivní objektivity a z té mi vyšla fotografie Pavola Parikrupy. 

Osobně se mi moc líbí, jak Pavol vyvážil barvu různých světelných zdrojů, využil linií pro nasměrování divákova oka správným směrem i zanesení významného avšak v žádném případě přehnaného počtu detailů pro vznesení dostatečného počtu otázek, než na kolik jeho fotografie odpovídá. Zelená barva i lustr skvělé dotváří celkovou atmosféru nejistoty a název fotografie Čekání na odpověď je absolutně perfektní. Osobně bych fotku lehoučce porovnal a ořízl, ale jinak se jedná o skvělou práci. Jak jinak, že?! :)

 

Za další velmi povedené foto bych rád označil snímek Jana Vrby, který přímo zachytil nespočetné množství otázek přímo v nitru jeho fotografie. Uvažoval jsem, že bych možná do scény nezahrnul muže čekajícího na vlak a nebo bych si počkal, až nebude hledět na displej svého telefonu, ale nakonec to ve mě vyvolalo další řadu otázek a já jsem si tuto fotku ještě o něco více oblíbil. Čekaje na vlak, často se nervózně díváme na displeje našich telefonů a mnohdy si vůbec neuvědomujeme kolik různých všech možností, otázek a odpovědí, se vzdáváme... Technicky i umělecky parádní kousek!

 

Další fotografii představuje tvorba Leoše Paila, který zachytil perfektní generační moment otce a syna (předpokládám), u níž mi do teď není jasné, co se jim oběma honí hlavou, co je do této situace dovedlo a kam bude směrovat. Chvíli jsem kriticky uvažoval nad kompozicí této fotky, ale jakmile jsem si ji otevřel v Aperture a prozkoumal několik alternativních řešení, uviděl jsem genialitu Leošova výřezu z reality. Parádní zpracování tématu a těším se na tvoji tvorbu i příští foto misi, Leoši.

 

Když jsem uviděl, že se mezi námi objevil i Jan Vršínský, čekal jsem otázky vedoucí do všech směrů a mé očekávání bylo naplněno. Osobně bych ubral na expozici a kontrastu pro lepší vyváženost fotografie, ale jinak musím říct, že se jedná o perfektní moment. Každý z nás na fotce určitě vidí něco jiného, třebaže všichni koukáme na stejnou fotografii. A to je situace, jež pro mě označuje povedenou fotografii. Skvělá práce!

 

A na závěr jsem vybral snímek Vlasty Ratislavové. Řeknu vám, že nejvíce mě zajímá, co má paní v troubě... Nicméně tím nekončí zástup mých otázek, na něž se mi nedostává odpovědí. Jsem doslova beze slova. Parádní scéna, skvělá expozice, kontrast i vyvážení snímku. Sice nechápu ohraničení fotografie 1px silným okrajem, ale jinak nemám, co bych vytknul a musím jenom chválit a přát si, aby se Vlasta rozhodla tvořit pro naše foto mise častěji.

 

Pořádat foto mise a každých 14 dní psát tyto souhrny je pro mě pokaždé úžasnou událostí a vždy, když vidím všechny vaše fotografie na flickru i G+, mám mnohem větší radost, než když jsem začal. Vaše fotogafie se neustále zlepšují, stále se zde objevují noví a talentovaní fotografové a věřím, že i inspirace a radost z fotografií naplňuje atmosféru před displejem každého z nás. Moc všem děkuji a už teď se těším na příště, až zde budu zase za dva týdny moc sepsat souhrn foto mise na téma... BARVA - NEDÍLNÁ SOUČÁST PŘÍBĚHUkdy budeme tvořit fotografie, kde barva dotváří příběh a doplňuje divákovo vnímání zobrazené situace, než aby byla na fotografii jenom proto, že se fotilo v barvě. ;) Více tipů dodám příští týden, kdy spustíme i novou Událost na Google+. Nicméně na flickr můžete přidávat vaše fotografie již teď s TAGem odclonenoFMbarevnypribeh. Deadline je 18.září 2012 a jak jsem předeslal, již teď se nemůžu dočkat vašich povedených fotografií.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.